Najlepszy kołowrotek spinningowy Shimano

Ostatnio aktualizowane: 22.04.24

 

 

Kołowrotki spinningowe Shimano – ranking

 

 

Shimano Sedona 4000 Fl

 

Shimano Sedona 4000 Fl to jeden z najsolidniejszych kołowrotków spinningowych. Jest to bardzo dobry wybór dla początkujących osób, ponieważ posługiwanie się prezentowanym sprzętem jest bardzo łatwe. Hamulec kołowrotka został wbudowany z przodu, więc zatrzymanie go nie sprawia żadnych problemów.

W mechanizmie znajdują się 4 łożyska. Zostały one solidnie wykonane, więc praca kołowrotka jest bardzo płynna. Produkt ma jedną korbę, która według wędkarzy nie zacina się i bardzo dobrze działa. Pojemność szpuli modelu wynosi 0,16/150 mm. Z kolei konwersja wynosi 5:1, cwięc wystarczy 5 obrotów korbą, aby cała szpula wykonała jeden pełny obrót.

Waga prezentowanego kołowrotka wynosi 245 g. Jest on na tyle lekki, że nie obciąża wędki. Wędkarze uważają, że produkt został bardzo dobrze wykonany, a także ładnie się prezentuje. Chwalą oni płynną pracę kołowrotka, która jest zagwarantowana przez solidne łożyska.

 

 

 

 

Shimano Sedona C3000 Fl

 

Shimano Sedona C3000 Fl to kołowrotek spinningowy, który najczęściej wybierany jest przez początkujących wędkarzy. Jest on bardzo popularny ze względu na niewielką wagę (250 g). Dzięki temu operowanie wędką, do której został dołączony kołowrotek, nie jest trudne, a dłuższe utrzymanie sprzętu nie sprawia problemu.

Produkt został bardzo dobrze wykonany. Nawet energiczne ruchy korbką nie sprawią, że kołowrotek się zniszczy. Płynną pracę sprzętu zapewniają specjalnie przygotowane 4 łożyska. Dzięki nim mechanizm nie zacina się – nawet podczas szybkiego kręcenia. Pojemność szpuli modelu wynosi 0,25/120 m, co oznacza, że możemy na kołowrotek nawinąć nie więcej niż 120 m żyłki, której grubość wynosi 0,25 mm. Z kolei konwersja kołowrotka to 5:1.

Przedni hamulec sprzętu reaguje bardzo szybko, więc możemy go zatrzymać dokładnie w tym momencie, w którym chcemy. Większość użytkowników bardzo chwali opisywany kołowrotek. Uważają oni, że sprzęt bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, a jego obsługa jest łatwa.

 

 

 

 

Shimano Sedona 2500S Fl

 

Chcielibyśmy zaprezentować Shimano Sedona 2500S Fl, kołowrotek spinningowy, który zdobył bardzo wiele pozytywnych ocen. Na popularność produktu składa się kilka czynników. Jednym z nich jest z pewnością bardzo dobre wykonanie łożysk, dzięki którym praca kołowrotka przebiega bardzo płynnie.

Jest to model o wadze 245 g, dlatego polecany jest osobom, które nie mają jeszcze dobrego wyczucia wędki. Ponadto długie przesiadywanie nad wodą z tak lekkim sprzętem nie sprawi, że ręce będą obciążone. Konwersja kołowrotka wynosi 5:1, więc wystarczy 5 obrotów korbą, aby cała szpula wykonała jeden pełny obrót. Z kolei pojemność szpuli wynosi 0,16/150 m, więc możemy umieścić aż 150 m żyłki na kołowrotku.

Prezentowany model znany jest wśród wędkarzy, jako mocny kołowrotek spinningowy Shimano w dobrej cenie, który nie niszczy się nawet pod wpływem energicznych ruchów. Jest on wybierany również ze względu na solidnie przymocowane do siebie części.

 

 

 

 

Jaki kołowrotek spinningowy Shimano wybrać?

 

Kołowrotek spinningowy to oprócz przynęty i wędki element niezbędny do połowu szczupaków oraz okoni. Spinning to sposób łowienia ryb, dzięki któremu nawet amatorzy mogą wrócić do domu ze zdobyczą. Dlatego jest to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu. Użytkowanie wędki z kołowrotkiem spinningowym nie jest trudne. Co zrobić, jeżeli chcesz zacząć swoją wędkarską karierę? Na początku przeczytaj nasz poradnik. Umieściliśmy w nim kilka ciekawych porad, które pomogą Ci wybrać idealny kołowrotek spinningowy.

Jak powszechnie wiadomo Shimano to firma, która głównie zajmuje się produkcją części rowerowych, a przede wszystkim przerzutek. Nie możemy jednak zapomnieć, że to także producent kołowrotków oraz innego wyposażenia do wędek. Wielu konsumentów uważa, że produkty tej firmy są bezawaryjne i dlatego często po nie sięgają.

Najlepszy kołowrotek spinningowy Shimano w 2024 roku jest wykonany z aluminium lub grafitu. Oba materiały są bardzo lekkie, więc utrzymanie wędki przez długi czas nie będzie problemem. Grafit, tak samo, jak i aluminium, jest również na tyle mocny, że posłuży nam przez długi czas.

Istotnym parametrem jest pojemność szpuli. Dzięki takiej informacji wiemy, jaki rodzaj oraz jaką długość żyłki powinniśmy przygotować. Na przykład, kiedy widzimy oznaczenie 0,3/150 m, to jest to dla nas informacja, że możemy nawinąć na kołowrotek 150 m żyłki o grubości 0,3 mm.

Wędkarze zgadzają się również co do tego, że najlepsze kołowrotki spinningowe Shimano mają solidnie wykonane łożyska. Jest to jeden z najważniejszych elementów, jeżeli chodzi o produkty tego typu. Dlatego sprawdźmy, czy jest on dobrze wykonany. Nie sugerujmy się też liczbą łożysk, lecz ich jakością. Czasem lepiej wybrać 4 łożyskowy model niż kołowrotek z sześcioma słabo wykonanymi łożyskami.

Jeżeli jesteś doświadczonym wędkarzem, to przyjrzyj się również dodatkowym funkcjom kołowrotka. W przypadku kiedy bardzo często łowisz na głębokich wodach, to polecamy wybór modelu, na którym można zainstalować przynęty w różnych miejscach. Oprócz tego dostępne są również modele z systemem neutralizującym drgania, który znacznie ułatwia łowienie ryb. Wybierz kołowrotek tego typu, jeżeli zamierzasz spędzić nad wodą wiele godzin.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ