Najlepszy plecak turystyczny 40 litrów

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

 

Plecaki turystyczne 40 litrów – ranking

 

 

Coleman MT Track

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości plecaka turystycznego, który dobrze sprawdzi się na górskim szlaku, polecamy Ci zainwestowanie w Coleman MT Track. Model ten może pomieścić do 40 l bagażu oraz pozwala nam przywiesić śpiwór lub karimatę.

Plecak posiada masywny pas biodrowy, który został dodatkowo wyposażony w kieszeń (możemy do niej włożyć telefon lub aparat). Warto zaznaczyć, że obecność tego elementu jest bardzo ważna, bo pozwala nam zmniejszyć obciążenie naszych barków, co w konsekwencji uchroni nas od bólu kręgosłupa. Na bokach modelu ulokowano pasy kompensacyjne, które pozwolą na zmniejszenie rozmiarów plecaka. Do wykonania produktu użyto poliestru o grubości 200 D oraz 600 D. Materiał ten chroni nasze rzeczy przed wodą, śniegiem oraz słońcem. Równocześnie, przy zakupie dostajemy specjalną osłonę przeciwdeszczową.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło wysoką jakość wykonania produktu. Użyty materiał dobrze chroni nasze rzeczy przed wodą, śniegiem oraz słońcem. Dobre wykonanie sprawia również, że plecak będzie nam dobrze służył przez długi czas.

 

 

 

 

Meteor Mayon 75471

 

Model Meteor Mayon 75471 to bardzo dobrze wykonany plecak turystyczny o pojemności 40 l. Dzięki swojej budowie, model jest odpowiedni na górską wycieczkę, bowiem zmieścimy do niego wiele niezbędnych przyrządów, które pozwolą nam cieszyć się wyjazdem.

Sprzęt posiada komorę górną, dolną, klapę oraz 2 średniej wielkości kieszenie boczne, w których schowamy drobiazgi. Zamknięcie posiada ściągacz, co pozwala na regulowanie pojemności plecaka. Model ten ma również specjalne usztywnienie, które gwarantuje poprawne ułożenie sprzętów we wnętrzu komory głównej. Możesz jednak je wyjąć, jeśli będą Ci przeszkadzać. Gąbkowe paski w plecaku są regulowane, co pozwala na dopasowanie sprzętu do naszego wzrostu. Zaś szeroki pas biodrowy sprawia, że ciężar plecaka jest równomiernie rozłożony między naszymi ramionami, a biodrami. Model wykonano z 100% poliestru, co zapewnia wytrzymałość i pełną ochronę zawartości.

Liczne elementy odblaskowe oraz 3 pętle na czekany sprawiły, że zdaniem wielu konsumentów, prezentowany model to plecak turystyczny 40 litrów w dobrej cenie, który można polecić innym klientom.

 

 

 

 

Wisport Climber Extreme

 

Jeśli poszukujesz dobrego i pojemnego plecaka, w którym zmieścisz wszystkie Twojego ubrania na wycieczkę, polecamy zainwestowanie w Wisport Climber Extreme. Model cechuje stabilna konstrukcja i elegancki design. Sprzęt ten jest w stanie zmieścić 40 l bagażu.

Prezentowany model posiada 1 główną komorę oraz 4 dodatkowe kieszenie, w których schowamy różne drobiazgi. Ciężar samego produktu wynosi 1,45 kg, zatem nawet po pełnym załadunku, plecak nie jest zbyt ciężki. Model ten posiada pas biodrowy, na którym koncentruje się część obciążenia, co odciąża ramiona. Element ten może być jednak odpięty, gdy nie ma potrzeby jego używania. Wszystkie zamki w sprzęcie są bryzgoszczelne, co gwarantuje ich komfortowe użytkowanie. Liczne taśmy pozwalają na przymocowanie dodatkowego ekwipunku.

Recenzje tego plecaka są pełne pozytywnych komentarzy od zadowolonych konsumentów. Bardzo dużo osób doceniło eleganckie wykonanie oraz dużą pakowność modelu. Równocześnie, liczne kieszenie pozwalają na lepszą organizację.

 

 

 

 

Jaki plecak turystyczny 40 litrów wybrać?

 

W okresie wakacyjnym, coraz więcej osób planuje wycieczkę w góry, gdzie można podziwiać przyrodę. Jeśli jesteś jedną z nich, to zdecydowanie odradzamy zapakowanie swojego dobytku w walizkę, która jest bardzo niepraktyczna. W takich sytuacjach dużo lepiej sprawdzają się plecaki turystyczne. Aby pomóc Ci zakupić odpowiedni model przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze plecaki turystyczne o pojemności 40 litrów. Udogodnieniem dla naszych czytelników na pewno okaże się również niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy 3 ciekawe modele.

 

 

Dokonując zakupu koniecznie upewnij się, że interesujący Cię model ma możliwość regulowania szelek. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko wtedy dopasujemy sprzęt do naszego wzrostu. Szybko bowiem odkryjesz, że gdy plecak będzie obijać się o pośladki i uda, wyprawa będzie bardzo niekomfortowa.

Najlepszy plecak turystyczny 40 litrów w 2024 roku powinien posiadać również pas biodrowy. W modelach o takiej pojemności, nie musi być on masywny, ale wytrzymały. Dzięki niemu, ciężar naszego bagażu nie będzie się koncentrował na ramionach, ale również na biodrach. Pozwoli to zminimalizować bóle kręgosłupa.

Koniecznie zainteresuj się również tym, z jakiego materiału wykonano interesujący Cię plecak. Najlepsze sprzęty powstają dzięki użyciu nylonu oraz poliestru. Tkaniny te są bardzo mocne, a co więcej chronią zawartość przed deszczem i promieniami słonecznymi. Kolejnym, istotnym elementem jest wytrzymałość materiału, którą podaje się w skali denier. Tyko dobre i wytrzymałe tkaniny, będą w stanie wytrzymać intensywną wyprawę.

W czasie zakupów upewnij się również, że satysfakcjonuje Cię budowa produktu, który pragniesz zakupić. Dobrej jakości plecak powinien posiadać nie tylko komorę główną i dolną, ale również klapę oraz gumki i troczki. Dwa ostatnie elementy ułatwią nam przymocowanie śpiwora do plecaka. Poza tym cała konstrukcja powinna posiadać ściągacze, które ułatwią nam dobre zapakowanie wszystkich rzeczy.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ