Opinie o Butelka Dafi 0,7 l

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Butelka jest lekka i poręczna, możemy swobodnie przenosić ją w plecaku lub torebce. Dzięki niej możemy napić się wody w dowolnym miejscu, a więc nie tylko w domu, ale również w pracy, na spacerze czy zakupach. Produkt jest wykonany z dobrego gatunkowo plastiku bez szkodliwych substancji w składzie, co zapewnia mu trwałość.

 

Najważniejsze wady:

Jak przyznają niektórzy kupujący, mycie butelki często okazuje się kłopotliwe. Wszystko ze względu na to, że otwór nie jest zbyt szeroki, dlatego włożenie do środka gąbki jest bardzo trudne. Potwierdził to też test Dafi 0,7 l.

 

Werdykt: 9.4/10

Produkt jest bardzo praktyczny i przyda się osobom, które chcą lepiej zatroszczyć się o środowisko i zmniejszyć ilość wyrzucanych odpadów z plastiku. Często mówi się, że to bardzo dobra butelka filtrująca do wody z kranu, gdyż skutecznie usuwa zanieczyszczenia organiczne, jak również chlor i inne związki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odpowiednia pojemność

Pojemność butelki wynosi 0,7 l. Przeanalizowane opinie Dafi 0,7 l wykazały, że jest to optymalna wielkość. O zakupie produktu powinny pomyśleć nie tylko osoby aktywne fizycznie, które muszą regularnie nawadniać organizm podczas treningu, ale też te chcące zrezygnować z picia zwykłej, butelkowanej wody czy innych napojów. Jeżeli zaczniemy odczuwać pragnienie, a butelka będzie pusta, nie musimy wychodzić do sklepu. W takiej sytuacji wystarczy napełnić ją wodą z kranu i chwilę odczekać, aby mogła zostać przefiltrowana (należy ją wypić w ciągu 12 godzin). Trzeba przyznać, że produkt jest praktyczny, a do tego tani. Jak podkreśla wiele osób, cena Dafi 0,7 l jest atrakcyjna (w zestawie otrzymujemy 2 filtry).

Szczelność

Nie trzeba się martwić, że po włożeniu butelki do torebki jej zawartość się wyleje i przemoczy wszystko, co nosimy przy sobie. Korek jest w 100% szczelny, dlatego skutecznie zapobiega takim sytuacjom. Nie musimy pilnować, aby butelka przez cały czas była przenoszona w pozycji pionowej, z pewnością nic się nie stanie, jeżeli przypadkowo się przewróci. Co ciekawe, korek jest dostępny w kilku kolorach, więc możemy wybrać swój ulubiony. Dostępne odcienie to m.in. mięta, seledyn, róż i błękit.

 

Filtr z węglem aktywnym

Do korka przymocowany jest filtr z węglem aktywnym, który odpowiada za neutralizowanie znajdujących się w wodzie zanieczyszczeń. Jest on pozyskiwany z łupin orzechów kokosowych i usuwa m.in. chlor, benzen, radon oraz wiele lotnych związków organicznych, które mogą znajdować się w wodzie z kranu. Tym samym ma ona lepszy smak, jest bez zapachu i można ją bez obaw pić każdego dnia. Filtr należy regularnie wymieniać co 4 tygodnie, ale nie jest to zbyt trudna czynność. Wydajność filtra to średnio 150 l wody, co przekłada się na 100 butelek o pojemności 1,5 l. Warto podkreślić, że filtr nie musi być przez cały czas zanurzony w wodzie, aby zapewniał skuteczną filtrację. Jeśli przez dłuższy czas nie planujemy używać butelki, należy wyjąć wkład z węglem aktywnym, a następnie umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, przykładowo w lodówce.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ