Ostatnio aktualizowane: 28.09.22

 

Butelka filtrująca – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na rynku pojawiło się ostatnio wiele butelek z filtrem węglowym, które przydają się nie tylko sportowcom, ale i w codziennym życiu. Na pewno godną uwagi butelką jest Dafi o pojemności 0,5 litra. Ma ona kształt dopasowany do dłoni oraz jest wykonana z wysokiej jakości plastiku. Filtr węglowy wykonany z łupin orzecha kokosowego możemy znaleźć zarówno w butelce Dafi, jak i tej producenta BRITA, model fill&go Vital. Oba produkty zapewniają niezbędne codzienne nawodnienie oraz dostarczenie ważnych dla organizmu minerałów.

8 najlepszych butelek filtrujących. Opinie w 2022 roku

 

Jeśli szukasz butelki filtrującej, z pewnością jesteś świadomy tego, że wybór może być niełatwy. Z tego powodu stworzyliśmy listę produktów i ich opisy, które mają na celu ułatwienie podjęcia decyzji. Ranking butelek filtrujących pomaga porównać produkty i na tej podstawie zdecydować, który z nich jest najodpowiedniejszy.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Butelka jest wykonana z wysokiej jakości plastiku, pozbawionego szkodliwych substancji. Także wymienne filtry ograniczają zanieczyszczenie środowiska. Producent oferuje różne warianty kolorystyczne butelki.

Wady

Pojemność 0,5 litra może być nieco kłopotliwa przy dłuższym pobycie z dala od wody . Słabe dokręcenie pokrywy butelki może doprowadzić do przeciekania wody.

Podsumowanie

Produkt Dafi jest bardzo wygodny oraz użyteczny, możemy go zabierać wszędzie ze sobą i nie będzie przeszkadzał dzięki swojemu rozmiarowi. Dzięki wymiennemu filtrowi zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i też będziemy zużywać mniej plastiku jednorazowego użycia.

Drugi wybór

Zalety

Filtrowana woda jest nie tylko kompletnie oczyszczona z zanieczyszczeń, ale również smaczna. Butelka pozwala na filtrację nawet wody ze strumyka. Zamknięcie jest stworzone tak, aby wodę trzeba było ssać, dzięki czemu unikniemy przypadkowego jej wylania po przewróceniu.

Wady

Używanie butelki w praktyce może być nieco kłopotliwe ze względu na niedopasowany kształt produktu do dłoni, z powodu którego może się ona wyślizgnąć. Także solidne zamknięcie nieco utrudnia otworzenie jej dlatego trzeba użyć więcej siły.

Podsumowanie

Jak sama nazwa fill&go wskazuje, że butelkę wystarczy napełnić wodą i cieszyć się smakiem oraz zdrowym aspektem nawodnienia organizmu. Wbudowany mechanizm filtruje wodę bezpośrednio przy spożyciu.

Rozważ też

Zalety

Dzięki możliwości wyjęcia z butelki wkładu węglowego możemy dodać do naszej wody owoce lub inne dodatki, które ciekawie urozmaicą nam smak i dodadzą jeszcze więcej witamin do naszej wody. Także zioła będą tu dobrym uzupełnieniem naszej codziennej diety.

Wady

Niestety wraz z wyciągnięciem filtra węglowego na rzecz owoców i ziół, jesteśmy pozbawieni filtracji, dlatego warto mieć w takim przypadku wodę butelkowaną lub już wcześniej przefiltrowaną.

Podsumowanie

Butelka filtrująca booble jest bardzo ciekawa. Dzięki jej dodatkowej opcji wyciągnięcia filtra jest dość innowacyjnym produktem. Zachwycać może także jej design, który jest czymś, czego nie spotkamy w wielu modelach.

 

Butelka filtrująca Dafi

 

1. Dafi Butelka Filtrująca 0,5l + 1 Filtr

 

Jeżeli często podróżujesz, lubisz aktywność na świeżym powietrzu lub sport albo po prostu jesteś fanem zdrowego stylu życia, Dafi Butelka Filtrująca 0,5l + 1 Filtr jest tym, czego potrzebujesz. Produkt ten został zaprojektowany z myślą o osobach dbających o regularne nawadnianie organizmu, aby umożliwić im dostęp do zdrowej wody wszędzie tam, gdzie się znajdują.

Butelka filtrująca Dafi została wykonana z pozbawionego szkodliwych substancji plastiku, dzięki czemu picie z niej jest zupełnie bezpieczne. Dodatkowo korzystając z wymiennych filtrów, można pomóc środowisku naturalnemu, ponieważ ograniczymy w ten sposób wytwarzanie plastikowych śmieci.

Używając tego produktu oszczędzasz pieniądze, jest to dobra i tania butelka filtrująca która dodatkowo jest bardzo prosta w użyciu. Węglowy filtr będący sercem produktu pozwala na pozbycie się smaku jak i zapachu chloru w wody kranowej, dzięki czemu jest ona idealna do picia. Butelka filtrująca Dafi jest dobrze ocenianym i przystępnym wyborem dla wszystkich osób, które dbają o nawodnienie i zarazem o środowisko.  

 

 

 

 

Butelka filtrująca Brita

 

2. Butelka filtrująca Brita Fill & Go Vital

 

Gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do świeżej i zdrowej wody bez wychodzenia po nią do sklepu, Butelka filtrująca Brita Fill & Go Vital jest rozwiązaniem dla Ciebie. Produkt ten zapewnia czystą i smaczną wodę gdziekolwiek jesteś, dzięki wykorzystaniu specjalnego filtra, który usuwa zanieczyszczenia i równocześnie pozostawia w wodzie cenne minerały takie jak wapń i magnez.

Butelka filtrująca Brita Fill&Go zawiera filtr typu MicroDisc stworzony z naturalnego surowca, jakim jest sprasowany węgiel aktywny pochodzący ze skorup orzecha kokosowego. Korzystając z milionów mikroporów, filtr zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, chlor i inne substancje mogące wpływać na smak i zapach wody. Takie rozwiązanie pozwala też na zachowanie minerałów i starcza na przefiltrowanie nawet 150 litrów wody.

Opinie o butelkach filtrujących tej marki są wysoce pozytywne Użytkownicy uważają, że akcesorium jest solidnie wykonane. Również praktyczność produktu spotkała się z pochwałą ze strony konsumentów, a wśród licznych opinii zdecydowanie przeważają te pozytywne.

 

 

 

 

Butelka filtrująca Bobble

 

3. Butelka filtrująca Bobble 590ml Infuse

 

Butelka filtrująca Bobble 590ml Infuse to idealny pomysł na oszczędzenie zarówno pieniędzy, jak i czasu. Zamiast wychodzić do sklepu, by kupić butelkę z wodą, można skorzystać z tego produktu, który ma wymienne filtry. Każdy z nich potrafi oczyścić nawet 150 litrów wody, pozbywając się z niej wszelkich zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, jednocześnie zachowując cenne minerały.

Korzystanie z niej w przeciwieństwie do jednorazowych butelek jest ekologiczne, przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów, co jest bardzo korzystne dla środowiska. Jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne, to zdecydowanie wygrywa butelka filtrująca. Porównanie pokazuje, że cena za litr wody drastycznie spada, jeżeli korzysta się z filtrów, zamiast kupowania jednorazowych butelek z wodą ze sklepu.

Dodatkowo w miejsce filtra węglowego, po jego usunięciu, można włożyć różne dodatki, takie jak zioła czy owoce i cieszyć się ulepszonym smakiem swojej wody. Butelka filtrująca bobble jest wyjątkowo solidnie wykonana, z wykorzystaniem bardzo trwałego tworzywa, a do tego wygląda nadzwyczaj stylowo. Materiał użyty w butelce nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. 

 

 

 

 

Butelka filtrująca Dafi 0,7

 

4. Dafi Butelka Filtrująca 0,7 L + 2 Filtrami

 

Butelka filtrująca Dafi 0,7 to doskonałe rozwiązanie, by cieszyć się czystą i zdrową wodą gdziekolwiek się jest. Zaprojektowana dla osób, które doceniają zalety regularnego nawadniania organizmu, wykonana w taki sposób, by można było ją mieć zawsze przy sobie. Dzięki niej woda kranowa jest pozbawiana wszystkich zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, stając się nie tylko zdatną, ale i smaczną do picia. 

Butelka filtrująca Dafi 0,7 l jest wykonana z solidnego tworzywa pozbawionego szkodliwego Bisfenolu A, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Korzystanie z niej jest bardziej ekonomiczne, niż kupowanie wody w sklepie, gdyż jeden wymienny filtr może starczyć nawet na 150 litrów wody, co drastycznie zmniejsza ilość wydawanych na nią pieniędzy.

Filtr węglowy jako główna część produktu sprawia, że woda z kranu traci chlorowy smak i zapach, jednocześnie zachowując wszystkie cenne dla zdrowia minerały. Zawartość filtra pochodzi w stu procentach z natury, ponieważ wykorzystany w nim aktywny węgiel.

 

 

 

 

Butelka filtrująca 0,7

 

5. Lifestraw Filtr Do Wody Z Butelką Go

 

Lifestraw Filtr Do Wody Z Butelką Go jest przystosowany do zadań specjalnych. Potrafi przefiltrować nawet do 1000 litrów zanieczyszczonej wody, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości membrany typu hollow fiber. Działa ona bardzo wydajnie, dzięki czemu filtr jest w stanie usunąć aż 99,9% bakterii wodnych. Potrafi też pozbyć występujących w środowisku wodnym pierwotniaków.

Do oczyszczenia wody, produkt nie korzysta z żadnych chemikaliów, dlatego można mieć pewność, że jej smak pozostanie neutralny. Butelka filtrująca 0,7 l jest lekka i kompaktowa, dzięki czemu nie jest przeszkodą w podróży. Wysokie oceny konsumentów wskazują na wysoką jakość wykonania produktu oraz jego użyteczności. 

Ta dobra butelka filtrująca jest bardzo przydatna zarówno na co dzień, jak i podczas podróży. Dzięki niej można bez obaw pić wodę z kranu, rzeki lub strumienia, bez obaw o szkodliwe substancje i bakterie. Pozwala zaoszczędzić pieniądze normalnie wydane na wodę butelkowaną, a także pomaga chronić środowisko, gdyż korzystanie z wody sklepowej pozostawia duże ilości plastiku do zutylizowania. 

 

 

 

 

Butelka filtrująca Brita Fill&Go

 

6. Butelka filtrująca Brita Fill&Go Active

 

Jeśli często uprawiasz sport poza domem, prawdopodobnie korzystasz z wody butelkowanej, by zachować odpowiednie nawodnienie organizmu. Butelka filtrująca Brita Fill&Go Active to korzystne ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające zastąpić kupowanie wody w sklepie. Ponieważ wymienny filtr starcza nawet na 150 litrów wody, jej cena za litr drastycznie spada, co jest znaczną ulgą dla portfela.

Butelka filtrująca Brita ma praktyczny pasek, pozwalający na zaczepienie jej np. do plecaka lub torby, dzięki czemu łatwiej jest mieć ją wszędzie ze sobą. Ponieważ jest wykonana z elastycznego, ale również trwałego tworzywa, można ją ściskać jak bidon, co znacznie ułatwia picie z niej wody.

Produkt jest łatwy w użyciu, gdyż wymaga od użytkownika jedynie napełnienia go wodą, a proces filtracji jest automatyczny. Znajdujący się w nakrętce filtr w postaci krążka usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wody, jak i również smak i zapach chloru. Pomimo tak wydajnego działania, cenne dla zdrowia minerały pozostają nienaruszone. 

 

 

 

 

7. Przenośny Jonizator Wody IWATER 600

Przenośny Jonizator Wody IWATER 600 to sposób na sprawienie, by nawet tak prosta czynność jak picie wody sprzyjała lepszemu zdrowiu. Dzięki cztero-elementowemu filtrowi mineralnemu możemy mieć pewność, że woda, którą pijemy jest nieskazitelnie czysta i dodatkowo wzbogacona o cenne dla zdrowia składniki. 

Woda przefiltrowana przez butelkę traci nieprzyjemny zapach i smak chloru, ale w zamian za to zachowuje cenne minerały. Produkt zwiększa pH wody nadając jej odczyn zasadowy, który ma korzystny wpływ dla naszego organizmu, zapobiegając jego zakwaszeniu.  Wystarczy minuta w butelce, by woda stała się lepsza do picia. 

Test butelek filtrujących pokazuje, że są one niezwykle skuteczne w oczyszczaniu wody z niepożądanych substancji, dlatego są one tak przydatne zarówno w domach, jak i podczas wszelkiego rodzaju wycieczek i wyjazdów. Jeden wymienny filtr może wytrzymać nawet cały rok użytkowania, co pozwala ograniczyć ilość zużywanego plastiku, a także zmniejszyć wydatki na wodę butelkowaną.

 

 

 

 

8. Brita Karafka Fill&Serve Mind

 

Doskonałym rozwiązaniem na problemy z pragnieniem jest Brita Karafka Fill&Serve Mind. Zamiast kupować wciąż wodę ze sklepu i marnować pieniądze, jednocześnie tworząc dużą ilość plastikowych odpadów szkodzących środowisku, można skorzystać z tej filtrującej karafki. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające wykorzystać normalnie niezbyt zdrową wodę kranową, jednocześnie poprawiając jej jakość.

Produkt idealnie nada się do codziennego użytkowania, ale sprawdzi się również w pracy, lub nawet podczas spotkań biznesowych. Wkład filtrujący MicroDisc może zapewnić nawet do 150 litrów świeżej, czystej wody. Efektywnie redukuje on chlor zawarty w wodzie kranowej, pozbywając się jego smaku i zapachu, oszczędzając przy tym korzystne dla zdrowia substancje.

Specjalna pokrywka zapewnia informacje na temat tego, kiedy trzeba wymienić wkład filtrujący, zwiększając komfort użytkowania. Wysoka wygoda wynikająca z możliwości posiadania czystej wody w każdej sytuacji sprawiała, że produkt ma wiele pozytywnych opinii. Dodatkowo rozwiązanie to jest wysoce ekologiczne, ponieważ pozwala uniknąć używania nadmiernej ilości plastiku. Produkt można myć w zmywarce, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dużo czasu na jego konserwację.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jakie butelki filtrujące kupić?

 

Jeżeli chcesz lepiej dbać o środowisko, jednym z kroków, który pomoże Ci w zmniejszeniu ilości plastikowych śmieci, które w ziemi rozkładają się tysiące lat, jest zakup butelki filtrującej. Jest ona wielorazowa, a dzięki zamieszczonemu w niej filtrowi, bez problemu będziesz mógł nalać sobie do niej wody w każdym miejscu np. w pracy, w domu, a nawet publicznej łazience. Nasuwa Ci się pytanie, jaka jest najlepsza butelka filtrująca? Odpowiedź na nie znajdziesz w zamieszczonym poniżej poradniku.

Jak działa butelka z filtrem?

Najlepsza butelka filtrująca wyposażona jest w wymienny wkład z filtrem węglowym, który zazwyczaj wystarcza na jeden miesiąc. Jego działanie opiera się na:

* usuwaniu zanieczyszczeń – osad, drobinki piasku, rdzy z instalacji wodnej itd.

* zmniejszaniu zawartości chloru – dzięki temu woda traci nieprzyjemny zapach oraz posmak.

* redukcji trwałości – eliminuje kamień, co sprawia, że woda jest zdrowsza oraz ma lepszy smak.

* usuwaniu nieprzyjemnego zapachu – jest to charakterystyczne dla wody pobieranej z kranu w niektórych lokalizacjach.

Powierzchnia filtra węglowego ma dodatni ładunek, a wszystkie zanieczyszczenia, drobinki znajdujące się w wodzie – ujemny. Sprawia to, że są one przyciągane do filtru jak magnes. 

Bidon z filtrem ma bardzo podobne działanie, jak dzbanek filtrujący, jednak w przypadku pierwszego, woda przechodząca przez filtr, oczyszcza się bezpośrednio przed spożyciem. W dzbankach z filtrem woda filtruje się w momencie wlania jej do wnętrza naczynia. Butelki filtrujące są dobrym rozwiązaniem dla entuzjastów ekologicznego stylu życia, ponieważ umożliwiają one całkowite wyeliminowanie jednorazowych, plastikowych butelek. 

 

Filtry

Większość producentów, w zestawie do oferowanej butelki filtrującej zazwyczaj dołącza jeden lub nawet kilka filtrów węglowych. Często zdarza się, że naczynie to sprzedawane jest jako osobny produkt, do którego użytkownik zobowiązany jest zakupić specjalny filtr. W takim przypadku istotne jest, aby sprawdzić, jakie będą koszty eksploatacji butelki.

Producenci zalecają, aby filtr węglowy wymieniać po przefiltrowaniu od 150 do 200 litrów wody, czyli po ok. miesiącu. Filtry w droższych butelkach wystarczają przeważnie na dłuższy czas, a w przypadku tańszych na krócej. 

 

Pojemność i kształt

Zastanawiasz się, jaką butelkę filtrującą wybrać, jaką powinna mieć pojemność i kształt? Są to bardzo istotne kwestie w przypadku wyboru naczynia przeznaczonego do picia. W sprzedaży możemy znaleźć egzemplarze o pojemności od ok. pół litra, ale są także większe egzemplarze. Oprócz butelek o tradycyjnym kształcie możemy także spotkać bidony oraz kubki. Wybór danego rodzaju zależy głównie od stylu życia oraz potrzeb użytkownika.

Czyszczenie

Podczas zakupu naczyń wielokrotnego użytku, istotną kwestią jest ich czyszczenie. W przypadku butelek filtrujących, użytkownicy nie powinni mieć z tym większego problemu. Większość producentów umożliwia mycie swoich wyrobów w zmywarce. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy zaoszczędzić sporo czasu. Kolejnym sposobem na utrzymanie naczynia w czystości jest mycie ręczne. Wystarczy użyć płynu do mycia naczyń oraz wody, a następnie odłożyć butelkę do osuszenia.

 

Butelki filtrujące w dobrych cenach

W sprzedaży dostępny jest bardzo duży wybór różnego rodzaju butelek filtrujących. Wynika to z coraz bardziej popularnego trendu na ekologiczny styl życia. W sklepach możemy spotkać butelki o różnej pojemności, kształcie oraz kolorze. Ceny butelek z filtrem wynoszą zwykle od 20 zł do 80 zł, jednak na rynku dostępne są także droższe modele, wykonane z trwalszych materiałów. Ich ceny zaczynają się od 150 zł i mogą sięgać nawet 300 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jaką butelkę wybrać: Brita czy Dafi?

Z pewnością zastanawiałeś się, jaką butelkę filtrującą warto kupić. Na rynku jest wiele modeli tego typu, jednak najlepszym może się okazać butelka Brita lub Dafi. Obie pozycje służą jednemu – filtrowaniu wody, można zauważyć pewne różnice między nimi. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność oraz tworzywo. Także kształt samej butelki może być znaczący w codziennym użytkowaniu. Ostatecznie filtr jest jednym z ważniejszych elementów produktów, dlatego trzeba określić ich typ oraz możliwość wymiany lub umycia. Obie firmy mają dużo doświadczenia w produkcji butelek filtrujących, więc warto wybrać produkt jednej z nich, z pewnością będziesz zadowolony. 

P2: Co to jest butelka filtrująca?

Butelka filtrująca to nic innego jak rodzaj butelki (najczęściej z tworzywa sztucznego), która ma wbudowany lub wymienny filtr wykonany ze specjalnego węgla. Przepuszcza on wodę nawet kranową i pozostawia ją czystą i pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki takiemu zabiegowi usuwamy wszystkie szkodliwe substancje, zostawiając tylko cenne dla nas minerały, takie jak wapń czy magnez. Butelka filtruje wodę tuż przed wypiciem, dlatego wystarczy jedynie napełnić ją wodą i nie martwić się bakteriami i innymi zanieczyszczeniami, znajdującymi się w niepewnej kranówce. Zatem jest to bardzo przydatna rzecz w codziennym życiu zarówno dla sportowców, jak i pozostałych osób. 

 

P3: Gdzie kupić butelkę filtrującą? 

Butelkę filtrującą możemy znaleźć już w większości sklepów, które chociażby mają dział AGD. Najczęściej znajdziemy je w salonach ze sprzętem RTV i AGD. Butelki stały się już powszechne, dlatego coraz łatwiej jest je znaleźć stacjonarnie niemal w każdym sklepie (z wyjątkiem spożywczych), które spotykamy w codziennej drodze np. do pracy. Jeśli zależy nam na większym wyborze i wygodzie nie wychodzenia z domu, wystarczy zajrzeć do oferty sklepów internetowych. W Internecie można je odszukać w sklepach producentów owych butelek lub różnych, wielobranżowych sklepach online. 

P4: Jak wyczyścić butelkę filtrującą? 

Butelkę filtrującą należy myć regularnie w ciepłej wodzie z płynem. Butelki nie należy myć w zmywarce oraz wyparzać wodą o temperaturze pow. 50 st. C (wysoka temperatura może spowodować odkształcenie lub całkowite zniszczenie produktu). Butelkowy filtr węglowy można wyparzać w osobnym naczyniu. Zalecany czas sterylizacji wrzątkiem to najczęściej 60 sekund. Filtry należy wymieniać w zależności od zaleceń producenta danej butelki. Mycie produktu w zmywarce jest wskazane, jeśli instrukcja butelki o tym mówi, inaczej zaleca się pozostać przy ręcznym myciu.

 

P5: Jak używać butelkę filtrującą Brita?

Butelka BRITA Fill&go Vital jest bardzo prosta w użyciu. Po rozpakowaniu wystarczy napełnić butelkę wodą kranową, a znajdujący się w zakrętce krążek filtrujący MicroDisc zamieni ją w czystą i smaczną wodę. Filtr usuwa zanieczyszczenia, redukuje zawartość chloru oraz innych substancji, które negatywnie wpływają na smak wody, równocześnie pozostawiając w wodzie cenne minerały, takie jak wapń i magnez. W przypadku wymiennych filtrów, należy je wyrzucić zgodnie z jego przeznaczeniem do tzw. odpadów trudnych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ