Ranking 8 najlepszych butelek filtrujących w 2024

Ostatnio aktualizowane: 22.04.24

 

Butelka filtrująca – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na rynku pojawiło się ostatnio wiele butelek z filtrem węglowym, które przydają się nie tylko sportowcom, ale i w codziennym życiu. Na pewno godną uwagi butelką jest Dafi o pojemności 0,5 litra. Ma ona kształt dopasowany do dłoni oraz jest wykonana z wysokiej jakości plastiku. Filtr węglowy wykonany z łupin orzecha kokosowego możemy znaleźć zarówno w butelce Dafi, jak i tej producenta BRITA, model fill&go Vital. Oba produkty zapewniają niezbędne codzienne nawodnienie oraz dostarczenie ważnych dla organizmu minerałów.

8 najlepszych butelek filtrujących. Opinie w 2024 roku

 

Jeśli szukasz butelki filtrującej, z pewnością jesteś świadomy tego, że wybór może być niełatwy. Z tego powodu stworzyliśmy listę produktów i ich opisy, które mają na celu ułatwienie podjęcia decyzji. Ranking butelek filtrujących pomaga porównać produkty i na tej podstawie zdecydować, który z nich jest najodpowiedniejszy.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Butelka jest wykonana z wysokiej jakości plastiku, pozbawionego szkodliwych substancji. Także wymienne filtry ograniczają zanieczyszczenie środowiska. Producent oferuje różne warianty kolorystyczne butelki.

Wady

Pojemność 0,5 litra może być nieco kłopotliwa przy dłuższym pobycie z dala od wody . Słabe dokręcenie pokrywy butelki może doprowadzić do przeciekania wody.

Podsumowanie

Produkt Dafi jest bardzo wygodny oraz użyteczny, możemy go zabierać wszędzie ze sobą i nie będzie przeszkadzał dzięki swojemu rozmiarowi. Dzięki wymiennemu filtrowi zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i też będziemy zużywać mniej plastiku jednorazowego użycia.

Drugi wybór

Zalety

Filtrowana woda jest nie tylko kompletnie oczyszczona z zanieczyszczeń, ale również smaczna. Butelka pozwala na filtrację nawet wody ze strumyka. Zamknięcie jest stworzone tak, aby wodę trzeba było ssać, dzięki czemu unikniemy przypadkowego jej wylania po przewróceniu.

Wady

Używanie butelki w praktyce może być nieco kłopotliwe ze względu na niedopasowany kształt produktu do dłoni, z powodu którego może się ona wyślizgnąć. Także solidne zamknięcie nieco utrudnia otworzenie jej dlatego trzeba użyć więcej siły.

Podsumowanie

Jak sama nazwa fill&go wskazuje, że butelkę wystarczy napełnić wodą i cieszyć się smakiem oraz zdrowym aspektem nawodnienia organizmu. Wbudowany mechanizm filtruje wodę bezpośrednio przy spożyciu.

Rozważ też

Zalety

Model posiada wyjmowany moduł filtrujący oraz umożliwia dorzucenie dodatków w postaci owoców lub ziół. Wkład skutecznie oczyszcza wodę. Wykorzystany do produkcji butelki plastik Tritan jest trwały i wytrzymały. Produkt można też łatwo wyczyścić.

Wady

Istnieje pewna niedoskonałość, która często powtarza się w opiniach potwierdzonych zakupem. Mowa o pokrywie butelki, która niezbyt dobrze się zakręca i za każdym razem trzeba odpowiednio upewnić się, że nie przecieka.

Podsumowanie

Pojemność butelki to 590 ml. Zakupiony zestaw posiada pojedynczy filtr w wybranym kolorze i pokrywę z silikonu. Producent uczula, aby nie wlewać gorącej wody do butelki oraz nie wystawiać jej na słońce.

 

Butelka filtrująca Dafi

 

1. Dafi Butelka Filtrująca 0,5l + 1 Filtr

 

Jeżeli często podróżujesz, lubisz aktywność na świeżym powietrzu lub sport albo po prostu jesteś fanem zdrowego stylu życia, Dafi Butelka Filtrująca 0,5l + 1 Filtr jest tym, czego potrzebujesz. Produkt ten został zaprojektowany z myślą o osobach dbających o regularne nawadnianie organizmu, aby umożliwić im dostęp do zdrowej wody wszędzie tam, gdzie się znajdują.

Butelka filtrująca Dafi została wykonana z pozbawionego szkodliwych substancji plastiku, dzięki czemu picie z niej jest zupełnie bezpieczne. Dodatkowo korzystając z wymiennych filtrów, można pomóc środowisku naturalnemu, ponieważ ograniczymy w ten sposób wytwarzanie plastikowych śmieci.

Używając tego produktu oszczędzasz pieniądze, jest to dobra i tania butelka filtrująca która dodatkowo jest bardzo prosta w użyciu. Węglowy filtr będący sercem produktu pozwala na pozbycie się smaku jak i zapachu chloru w wody kranowej, dzięki czemu jest ona idealna do picia. Butelka filtrująca Dafi jest dobrze ocenianym i przystępnym wyborem dla wszystkich osób, które dbają o nawodnienie i zarazem o środowisko. Butelka filtrująca Dafi jest polecana przez niejednego użytkownika. Zobaczmy, z jakich względów stanowi atrakcyjną propozycję.

 

Zalety

Wygodny korek: Gwarantuje komfortowe użytkowanie oraz zapewnia wysoki poziom szczelności.

Estetyka: Butelka została zaprojektowana w atrakcyjny sposób, dzięki czemu ładnie się prezentuje.

Zatrzymywanie minerałów: Wkład nie zmniejsza ilości minerałów, które występują naturalnie w filtrowanej wodzie.

Ergonomiczna budowa: Produkt jest lekki oraz zaprojektowany w sposób, który ułatwia korzystanie w trakcie wykonywania różnych aktywności.

Smak wody: Po przepuszczeniu wody przez filtr możemy być pewni, że zachowa dobry smak.

 

Wady

Odporność na wysoką temperaturę: Butelki nie powinno się wystawiać na działanie wysokiej temperatury oraz promieni słonecznych.

 

 

 

 

Butelka filtrująca Brita

 

2. Butelka filtrująca Brita Fill & Go Vital

 

Gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do świeżej i zdrowej wody bez wychodzenia po nią do sklepu, Butelka filtrująca Brita Fill & Go Vital jest rozwiązaniem dla Ciebie. Produkt ten zapewnia czystą i smaczną wodę gdziekolwiek jesteś, dzięki wykorzystaniu specjalnego filtra, który usuwa zanieczyszczenia i równocześnie pozostawia w wodzie cenne minerały takie jak wapń i magnez.

Butelka filtrująca Brita Fill&Go zawiera filtr typu MicroDisc stworzony z naturalnego surowca, jakim jest sprasowany węgiel aktywny pochodzący ze skorup orzecha kokosowego. Korzystając z milionów mikroporów, filtr zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, chlor i inne substancje mogące wpływać na smak i zapach wody. Takie rozwiązanie pozwala też na zachowanie minerałów i starcza na przefiltrowanie nawet 150 litrów wody.

Opinie o butelkach filtrujących tej marki są wysoce pozytywne Użytkownicy uważają, że akcesorium jest solidnie wykonane. Również praktyczność produktu spotkała się z pochwałą ze strony konsumentów, a wśród licznych opinii zdecydowanie przeważają te pozytywne. Zdaniem klientów model Brita Fill & Go Vital stanowi dobre rozwiązanie. Prezentujemy, jakie cechy tego produktu zasługują na podkreślenie.

 

Zalety

Atest PZH: Za sprawą tego atestu użytkownik ma pewność, że produkt jest bezpieczny pod kątem higieny.

Wydajność: Filtr jest w stanie skutecznie oczyszczać wodę przez 4 tygodnie lub do 60 litrów.

MicroDisc: Dysk wykonany z węgla aktywnego ze skorup kokosa gwarantuje smaczną wodę.

Ustnik: Jest bardzo wygodny oraz szczelny, dzięki czemu ryzyko wylania wody jest minimalne.

Trwałość butelki: Zdaniem użytkowników produkt wyróżnia się pod kątem trwałości butelki, która została wytworzona z solidnych materiałów.

 

Wady

Haczyk pokrywki: Według klientów haczyk służący do zamykania i otwierania butelki potrafi ulec zniszczeniu nawet przy pojedynczym upadku.

 

 

 

 

Butelka filtrująca Bobble

 

3. Butelka filtrująca Bobble Infuse

 

Butelka filtrująca Bobble Infuse to produkt niejednokrotnie polecany w opiniach klientów potwierdzonych zakupem. To trafiony wybór za sprawą możliwości dorzucenia dodatków do wody, łatwo wyjmowanego modułu filtrującego, dobrej skuteczności filtrowania, wytrzymałego plastiku Tritan oraz nieskomplikowanego czyszczenia.

Pojemność całkowita butelki wynosi 590 ml. Wysokość modelu wynosi 24,8 cm. W zestawie znajdziemy pojedynczy filtr w wybranym przez klienta kolorze oraz silikonową pokrywę. Producent informuje, że butelka może zostać umyta na górnej półce w zmywarce. Zastosowany plastik Tritan do stworzenia produktu jest pozbawiony bisfenolu S oraz bisfenolu A. Do tego materiał nie wykazuje aktywności androgennej i estrogennej.

Zakup dobrej butelki tego rodzaju nie jest tak prosty, jak mogłoby się początkowo wydawać. Przedstawiamy, dlaczego opłaca się postawić na model Bobble Infuse.

 

Zalety

Wyjmowany moduł filtrujący: Użytkownik może w komfortowy sposób wyjmować wkład filtrujący.

Możliwość dorzucenia dodatków: Butelka filtrująca umożliwia łatwe dodanie do wody między innymi owoców lub ziół.

Skuteczność filtrowania: Filtr, w który została wyposażona butelka, skutecznie oczyszcza wodę z chloru oraz zanieczyszczeń organicznych.

Plastik Tritan: Materiał wykorzystany do wytworzenia produktu odznacza się wysoką wytrzymałością oraz trwałością.

Czyszczenie: Butelkę można łatwo i bezproblemowo myć w zmywarce w niewysokich temperaturach.

 

Wady

Pokrywa butelki: Według klientów trzeba się w dodatkowy sposób upewniać, że pokrywa jest odpowiednio zakręcona.

 

 

 

 

Butelka filtrująca Dafi 0,7

 

4. Dafi Butelka Filtrująca 0,7 L + 2 Filtrami

 

Butelka filtrująca Dafi 0,7 to doskonałe rozwiązanie, by cieszyć się czystą i zdrową wodą gdziekolwiek się jest. Zaprojektowana dla osób, które doceniają zalety regularnego nawadniania organizmu, wykonana w taki sposób, by można było ją mieć zawsze przy sobie. Dzięki niej woda kranowa jest pozbawiana wszystkich zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, stając się nie tylko zdatną, ale i smaczną do picia. 

Butelka filtrująca Dafi 0,7 l jest wykonana z solidnego tworzywa pozbawionego szkodliwego Bisfenolu A, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Korzystanie z niej jest bardziej ekonomiczne, niż kupowanie wody w sklepie, gdyż jeden wymienny filtr może starczyć nawet na 150 litrów wody, co drastycznie zmniejsza ilość wydawanych na nią pieniędzy.

Filtr węglowy jako główna część produktu sprawia, że woda z kranu traci chlorowy smak i zapach, jednocześnie zachowując wszystkie cenne dla zdrowia minerały. Zawartość filtra pochodzi w stu procentach z natury, ponieważ wykorzystany w nim aktywny węgiel.

Butelka filtrująca 0,7 litra marki Dafi to zakup, na który chętnie decydują się konsumenci. Co powoduje, że warto się w nią zaopatrzyć?

 

Zalety

Pojemność: Butelka jest w stanie pomieścić do 0,7 litra wody, dzięki czemu napoju starcza na długo.

Wygląd: Jak donoszą klienci, produkt został zaprojektowany w estetyczny sposób.

Efektywność filtra: Wkład jest w stanie skutecznie przefiltrować nawet do 150 litrów wody miesięcznie.

Brak bisfenolu A: Produkt pozbawiony jest toksycznych związków, w tym szkodliwego bisfenolu A, dzięki czemu filtrowana woda jest bezpieczna dla zdrowia użytkownika.

 

Wady

Szczelność pokrywki: Jak można wywnioskować z opinii potwierdzonych zakupem, butelka nieco przecieka pod pokrywką.

 

 

 

 

Butelka filtrująca 0,7

 

5. Dafi SOLID 0,7l + Filtr Węglowy

 

Produkt świetnie sprawdza się w momencie, gdy chcemy zaoszczędzić na jednorazowych butelkach. Znajdziemy tutaj głównie takie przydatne cechy jak hipoalergiczny ustnik, ułatwiający wlewanie wody szeroki otwór, wodoszczelne zamknięcie oraz długą rurkę do picia, która została umieszczona wewnątrz butelki.

Model został stworzony z wykorzystaniem wytrzymałego materiału o nazwie Tritan, który zapewnia solidność i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Producent zadbał o to, aby butelka była odpowiednio ergonomiczna oraz poręczna, co jest szczególnie istotne ze względu na jej dużą pojemność (0,7 litra).

Ponadto wkład węglowy w butelce umożliwia filtrowanie nawet do 150 litrów wody miesięcznie. Zdaniem klientów Dafi SOLID 0,7 l to dobra butelka filtrująca. Przyjrzyjmy się jej zaletom oraz wadom.

 

Zalety

Hipoalergiczny ustnik: Został zaprojektowany specjalnie z myślą o osobach, które borykają się z różnego rodzaju alergiami.

Szeroki otwór: Butelkę można bardzo łatwo napełnić ze względu na dużą szerokość otworu.

Wodoszczelne zamknięcie: Dzięki temu woda nie przecieka oraz ustnik jest dodatkowo chroniony przed zabrudzeniami.

Rurka do picia: Produkt został wyposażony w długą rurkę, która znacząco ułatwia wypicie wody z butelki do końca.

 

Wady

Niewygodna pokrywa: Jak donoszą konsumenci, należy mocno dociskać pokrywę butelki przy otwieraniu i zamykaniu, co negatywnie wpływa na komfort obsługi.

 

 

 

 

Butelka filtrująca Brita Fill&Go

 

6. Butelka filtrująca Brita Fill&Go Active

 

Jeśli często uprawiasz sport poza domem, prawdopodobnie korzystasz z wody butelkowanej, by zachować odpowiednie nawodnienie organizmu. Butelka filtrująca Brita Fill&Go Active to korzystne ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające zastąpić kupowanie wody w sklepie. Ponieważ wymienny filtr starcza nawet na 150 litrów wody, jej cena za litr drastycznie spada, co jest znaczną ulgą dla portfela.

Butelka filtrująca Brita ma praktyczny pasek, pozwalający na zaczepienie jej np. do plecaka lub torby, dzięki czemu łatwiej jest mieć ją wszędzie ze sobą. Ponieważ jest wykonana z elastycznego, ale również trwałego tworzywa, można ją ściskać jak bidon, co znacznie ułatwia picie z niej wody.

Produkt jest łatwy w użyciu, gdyż wymaga od użytkownika jedynie napełnienia go wodą, a proces filtracji jest automatyczny. Znajdujący się w nakrętce filtr w postaci krążka usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wody, jak i również smak i zapach chloru. Pomimo tak wydajnego działania, cenne dla zdrowia minerały pozostają nienaruszone. Produkt cieszy się uznaniem wśród wielu osób, które aktywnie spędzają czas. Wyszczególniamy jego najlepsze zalety.

 

Zalety

Smaczna woda: Filtr w butelce skutecznie pozbywa się substancji, które negatywnie wpływają na smak wody.

Brak zanieczyszczeń: Wkład węglowy jest w stanie usuwać pestycydy, herbicydy i hormony, o ile występują we wlewanej wodzie.

Przepuszczanie minerałów: Po zakupie tej butelki możemy być pewni, że w procesie filtrowania zostaną zachowane takie minerały jak wapń czy magnez.

Dostępne kolory: Produkt można zakupić w trzech różnych kolorach: niebieskim, czerwonym i żółtym.

 

Wady

Zbyt miękka butelka: Z opinii wyrażanych przez klientów można wywnioskować, że butelka jest nadmiernie miękka. Wpływa to negatywnie na wygodę użytkowania.

 

 

 

 

7. Przenośny Jonizator Wody IWATER 600

Przenośny Jonizator Wody IWATER 600 to sposób na sprawienie, by nawet tak prosta czynność jak picie wody sprzyjała lepszemu zdrowiu. Dzięki cztero-elementowemu filtrowi mineralnemu możemy mieć pewność, że woda, którą pijemy jest nieskazitelnie czysta i dodatkowo wzbogacona o cenne dla zdrowia składniki. 

Woda przefiltrowana przez butelkę traci nieprzyjemny zapach i smak chloru, ale w zamian za to zachowuje cenne minerały. Produkt zwiększa pH wody nadając jej odczyn zasadowy, który ma korzystny wpływ dla naszego organizmu, zapobiegając jego zakwaszeniu.  Wystarczy minuta w butelce, by woda stała się lepsza do picia. 

Test butelek filtrujących pokazuje, że są one niezwykle skuteczne w oczyszczaniu wody z niepożądanych substancji, dlatego są one tak przydatne zarówno w domach, jak i podczas wszelkiego rodzaju wycieczek i wyjazdów. Jeden wymienny filtr może wytrzymać nawet cały rok użytkowania, co pozwala ograniczyć ilość zużywanego plastiku, a także zmniejszyć wydatki na wodę butelkowaną. Jonizator wody IWATER 600 jest lubianym produktem przez duże grono konsumentów. Przyjrzyjmy się jego mocnym stronom.

 

Zalety

4 typy kulek mineralnych: Filtr w butelce został wyposażony w kule magnezowe, turmalinowe, kryształu górskiego oraz węglowe. Wpływa to pozytywnie na jakość oraz smak filtrowanej wody.

Dodatkowy uchwyt: Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania butelka jest bardzo łatwa w przenoszeniu i wygodna w użytkowaniu.

Stylistyka: Produkt wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą unikatowej estetyki, którą doceniają klienci.

 

Wady

Skuteczność zamknięcia: Jak można wyczytać z opinii konsumentów, butelka potrafi sama się otwierać w torbie lub plecaku.

 

 

 

 

8. Brita Karafka Fill&Serve Mind

 

Doskonałym rozwiązaniem na problemy z pragnieniem jest Brita Karafka Fill&Serve Mind. Zamiast kupować wciąż wodę ze sklepu i marnować pieniądze, jednocześnie tworząc dużą ilość plastikowych odpadów szkodzących środowisku, można skorzystać z tej filtrującej karafki. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające wykorzystać normalnie niezbyt zdrową wodę kranową, jednocześnie poprawiając jej jakość.

Produkt idealnie nada się do codziennego użytkowania, ale sprawdzi się również w pracy, lub nawet podczas spotkań biznesowych. Wkład filtrujący MicroDisc może zapewnić nawet do 150 litrów świeżej, czystej wody. Efektywnie redukuje on chlor zawarty w wodzie kranowej, pozbywając się jego smaku i zapachu, oszczędzając przy tym korzystne dla zdrowia substancje.

Specjalna pokrywka zapewnia informacje na temat tego, kiedy trzeba wymienić wkład filtrujący, zwiększając komfort użytkowania. Wysoka wygoda wynikająca z możliwości posiadania czystej wody w każdej sytuacji sprawiała, że produkt ma wiele pozytywnych opinii. Dodatkowo rozwiązanie to jest wysoce ekologiczne, ponieważ pozwala uniknąć używania nadmiernej ilości plastiku. Produkt można myć w zmywarce, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dużo czasu na jego konserwację. Karafka Fill&Serve Mind jest produktem, o którym konsumenci przeważnie wypowiadają się pozytywnie. Przyjrzyjmy się atutom butelki.

 

Zalety

Montaż filtra: Klienci twierdzą, że instalacja krążka filtrującego przebiega w bardzo łatwy sposób, dzięki czemu można szybko zacząć korzystać z karafki.

Wskaźnik zużycia: Produkt został wyposażony w elektroniczny wskaźnik zużycia filtra, który zdaniem konsumentów spisuje się bardzo dobrze.

Łatwe mycie: Ze względu na swoje rozmiary oraz nowoczesny design, butelka znacząco ułatwia proces czyszczenia.

 

Wady

Nie można jej kłaść: Zamieszczone w internecie opinie użytkowników donoszą, że karafka przecieka w momencie, gdy się ją położy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jakie butelki filtrujące kupić?

 

Jeżeli chcesz lepiej dbać o środowisko, jednym z kroków, który pomoże Ci w zmniejszeniu ilości plastikowych śmieci, które w ziemi rozkładają się tysiące lat, jest zakup butelki filtrującej. Jest ona wielorazowa, a dzięki zamieszczonemu w niej filtrowi, bez problemu będziesz mógł nalać sobie do niej wody w każdym miejscu np. w pracy, w domu, a nawet publicznej łazience. Nasuwa Ci się pytanie, jaka jest najlepsza butelka filtrująca? Odpowiedź na nie znajdziesz w zamieszczonym poniżej poradniku.

Jak działa butelka z filtrem?

Najlepsza butelka filtrująca wyposażona jest w wymienny wkład z filtrem węglowym, który zazwyczaj wystarcza na jeden miesiąc. Jego działanie opiera się na:

* usuwaniu zanieczyszczeń – osad, drobinki piasku, rdzy z instalacji wodnej itd.

* zmniejszaniu zawartości chloru – dzięki temu woda traci nieprzyjemny zapach oraz posmak.

* redukcji trwałości – eliminuje kamień, co sprawia, że woda jest zdrowsza oraz ma lepszy smak.

* usuwaniu nieprzyjemnego zapachu – jest to charakterystyczne dla wody pobieranej z kranu w niektórych lokalizacjach.

Powierzchnia filtra węglowego ma dodatni ładunek, a wszystkie zanieczyszczenia, drobinki znajdujące się w wodzie – ujemny. Sprawia to, że są one przyciągane do filtru jak magnes. 

Bidon z filtrem ma bardzo podobne działanie, jak dzbanek filtrujący, jednak w przypadku pierwszego, woda przechodząca przez filtr, oczyszcza się bezpośrednio przed spożyciem. W dzbankach z filtrem woda filtruje się w momencie wlania jej do wnętrza naczynia. Butelki filtrujące są dobrym rozwiązaniem dla entuzjastów ekologicznego stylu życia, ponieważ umożliwiają one całkowite wyeliminowanie jednorazowych, plastikowych butelek. 

 

Filtry

Większość producentów, w zestawie do oferowanej butelki filtrującej zazwyczaj dołącza jeden lub nawet kilka filtrów węglowych. Często zdarza się, że naczynie to sprzedawane jest jako osobny produkt, do którego użytkownik zobowiązany jest zakupić specjalny filtr. W takim przypadku istotne jest, aby sprawdzić, jakie będą koszty eksploatacji butelki.

Producenci zalecają, aby filtr węglowy wymieniać po przefiltrowaniu od 150 do 200 litrów wody, czyli po ok. miesiącu. Filtry w droższych butelkach wystarczają przeważnie na dłuższy czas, a w przypadku tańszych na krócej. 

 

Pojemność i kształt

Zastanawiasz się, jaką butelkę filtrującą wybrać, jaką powinna mieć pojemność i kształt? Są to bardzo istotne kwestie w przypadku wyboru naczynia przeznaczonego do picia. W sprzedaży możemy znaleźć egzemplarze o pojemności od ok. pół litra, ale są także większe egzemplarze. Oprócz butelek o tradycyjnym kształcie możemy także spotkać bidony oraz kubki. Wybór danego rodzaju zależy głównie od stylu życia oraz potrzeb użytkownika.

Czyszczenie

Podczas zakupu naczyń wielokrotnego użytku, istotną kwestią jest ich czyszczenie. W przypadku butelek filtrujących, użytkownicy nie powinni mieć z tym większego problemu. Większość producentów umożliwia mycie swoich wyrobów w zmywarce. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy zaoszczędzić sporo czasu. Kolejnym sposobem na utrzymanie naczynia w czystości jest mycie ręczne. Wystarczy użyć płynu do mycia naczyń oraz wody, a następnie odłożyć butelkę do osuszenia.

 

Butelki filtrujące w dobrych cenach

W sprzedaży dostępny jest bardzo duży wybór różnego rodzaju butelek filtrujących. Wynika to z coraz bardziej popularnego trendu na ekologiczny styl życia. W sklepach możemy spotkać butelki o różnej pojemności, kształcie oraz kolorze. Ceny butelek z filtrem wynoszą zwykle od 20 zł do 80 zł, jednak na rynku dostępne są także droższe modele, wykonane z trwalszych materiałów. Ich ceny zaczynają się od 150 zł i mogą sięgać nawet 300 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jaką butelkę wybrać: Brita czy Dafi?

Z pewnością zastanawiałeś się, jaką butelkę filtrującą warto kupić. Na rynku jest wiele modeli tego typu, jednak najlepszym może się okazać butelka Brita lub Dafi. Obie pozycje służą jednemu – filtrowaniu wody, można zauważyć pewne różnice między nimi. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność oraz tworzywo. Także kształt samej butelki może być znaczący w codziennym użytkowaniu. Ostatecznie filtr jest jednym z ważniejszych elementów produktów, dlatego trzeba określić ich typ oraz możliwość wymiany lub umycia. Obie firmy mają dużo doświadczenia w produkcji butelek filtrujących, więc warto wybrać produkt jednej z nich, z pewnością będziesz zadowolony. 

P2: Co to jest butelka filtrująca?

Butelka filtrująca to nic innego jak rodzaj butelki (najczęściej z tworzywa sztucznego), która ma wbudowany lub wymienny filtr wykonany ze specjalnego węgla. Przepuszcza on wodę nawet kranową i pozostawia ją czystą i pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki takiemu zabiegowi usuwamy wszystkie szkodliwe substancje, zostawiając tylko cenne dla nas minerały, takie jak wapń czy magnez. Butelka filtruje wodę tuż przed wypiciem, dlatego wystarczy jedynie napełnić ją wodą i nie martwić się bakteriami i innymi zanieczyszczeniami, znajdującymi się w niepewnej kranówce. Zatem jest to bardzo przydatna rzecz w codziennym życiu zarówno dla sportowców, jak i pozostałych osób. 

 

P3: Gdzie kupić butelkę filtrującą? 

Butelkę filtrującą możemy znaleźć już w większości sklepów, które chociażby mają dział AGD. Najczęściej znajdziemy je w salonach ze sprzętem RTV i AGD. Butelki stały się już powszechne, dlatego coraz łatwiej jest je znaleźć stacjonarnie niemal w każdym sklepie (z wyjątkiem spożywczych), które spotykamy w codziennej drodze np. do pracy. Jeśli zależy nam na większym wyborze i wygodzie nie wychodzenia z domu, wystarczy zajrzeć do oferty sklepów internetowych. W Internecie można je odszukać w sklepach producentów owych butelek lub różnych, wielobranżowych sklepach online. 

P4: Jak wyczyścić butelkę filtrującą? 

Butelkę filtrującą należy myć regularnie w ciepłej wodzie z płynem. Butelki nie należy myć w zmywarce oraz wyparzać wodą o temperaturze pow. 50 st. C (wysoka temperatura może spowodować odkształcenie lub całkowite zniszczenie produktu). Butelkowy filtr węglowy można wyparzać w osobnym naczyniu. Zalecany czas sterylizacji wrzątkiem to najczęściej 60 sekund. Filtry należy wymieniać w zależności od zaleceń producenta danej butelki. Mycie produktu w zmywarce jest wskazane, jeśli instrukcja butelki o tym mówi, inaczej zaleca się pozostać przy ręcznym myciu.

 

P5: Jak używać butelkę filtrującą Brita?

Butelka BRITA Fill&go Vital jest bardzo prosta w użyciu. Po rozpakowaniu wystarczy napełnić butelkę wodą kranową, a znajdujący się w zakrętce krążek filtrujący MicroDisc zamieni ją w czystą i smaczną wodę. Filtr usuwa zanieczyszczenia, redukuje zawartość chloru oraz innych substancji, które negatywnie wpływają na smak wody, równocześnie pozostawiając w wodzie cenne minerały, takie jak wapń i magnez. W przypadku wymiennych filtrów, należy je wyrzucić zgodnie z jego przeznaczeniem do tzw. odpadów trudnych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ