Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Produkt bez wątpienia przyda się podczas wakacyjnych wyjazdów, przykładowo pod namiot. Pozwala on na picie wody z jeziora lub rzeki, bez obaw o swoje zdrowie. To niewielka butelka filtrująca, która jest szczelna, wygodna w przenoszeniu, a dodatkowo bardzo użyteczna. Można przyczepić ją do paska spodni.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących uważa, że przymocowany do butelki karabińczyk trudno odblokować. To powoduje, że nie zawsze przyczepienie produktu do ubrania lub plecaka jest proste. Niemniej jednak opublikowane na temat modelu Lifestraw Go opinie są przeważnie pozytywne.

 

Werdykt: 9.3/10

Mimo że produkt ma pewne wady, trzeba przyznać, że jest godny uwagi. Chętnie kupują go miłośnicy podróżowania i osoby, które chcą być przygotowane na każdą okoliczność. Nosząc butelkę przez cały czas przy sobie, zmniejszamy do minimum ryzyko odwodnienia organizmu, gdyż możemy napić się wody z dowolnego zbiornika, a nie tylko z kranu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skuteczna filtracja wody

Razem z butelką otrzymujemy filtr, który daje możliwość usunięcia niemal 100% zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Skutecznie neutralizuje on bakterie i pasożytnicze pierwotniaki, takie jak: pałeczka okrężnicy, salmonella, przecinkowiec cholery, pełzak czerwonki, pałeczka ropy błękitnej, kampylobakterioza i ogoniastek jelitowy. Test Lifestraw Go wykazał też, że butelka zmniejsza mętność wody, gdyż filtr usuwa cząstki o wielkości do 0,2 mikrona. Produkt przyda się nie tylko podróżnikom, ale też osobom wybierającym się do miejsc np. dotkniętych klęskami żywiołowymi, aby pomagać ofiarom. Pozwala on na przefiltrowanie ok. 1000 l wody (minimum).

Wygodne przenoszenie z miejsca na miejsce

Pusta butelka waży ok. 186 g, a sam filtr 57 g. Nie jest ona ciężka nawet po napełnieniu, można wygodnie nosić ją w dłoni lub schować do plecaka. Jeżeli chcemy mieć możliwość napicia się wody w dowolnym momencie, bez potrzeby tracenia czasu na szukanie butelki w bagażu, możemy przymocować ją do ubrania za pomocą karabińczyka, co jest praktycznym rozwiązaniem. Produkt jest wykonany z plastiku, bez BPA w składzie. Jego wymiary są równe: 23,5 cm x 8 cm. Kupującym bardzo podoba się to, że nie trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtra czy dodawaniu do wody specjalnych preparatów neutralizujących bakterie oraz inne mikroorganizmy. Wystarczy napełnić butelkę, co nie jest trudne ze względu na stosunkowo duży otwór. Jej pojemność jest równa 0,65 l.

 

Zmniejsza ryzyko chorób żołądkowo-jelitowych

Za sprawą produktu ryzyko rozwoju chorób żołądkowo-jelitowych jest znacznie mniejsze, bez względu na to, gdzie przebywamy. Biorąc pod uwagę to, jakie drobnoustroje eliminuje filtr, nie należy się martwić, że podczas wyjazdu pojawi się biegunka, nudności i inne nieprzyjemne dolegliwości. Prawidłowe używanie butelki znacząco zmniejsza też ryzyko chorób pasożytniczych jelita cienkiego. To, że filtr skutecznie eliminuje bakterie i pierwotniaki, zostało potwierdzone w specjalnych testach laboratoryjnych. Jeśli to uwzględnimy, cena Lifestraw Go nie wydaje się zbyt wysoka.

 

Łatwe mycie

Po użyciu należy umyć butelkę, np. zaraz po powrocie z podróży do domu. Nie jest to trudne, gdyż wystarczy wypłukać ją w czystej wodzie, to samo dotyczy filtra. Potem wystarczy odstawić obie części do wyschnięcia. Ciekawe jest to, że butelkę możemy umyć w zmywarce (przedtem należy wyjąć filtr).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ