Opinie o Opinie o Penn Slammer 260

Ostatnio aktualizowane: 09.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Penn Slammer 260 to kołowrotek o tradycyjnej, starek konstrukcji, niezmiennie sprawnie działający. Zbudowany w całości z metalu pozwala poczuć swoją moc przy równoczesnym braku odczuwania przynęty na korbce. Konstrukcja trwała i prosta daje pełny komfort wędkowania, a niezawodne działanie i płynna praca oraz dobre wyważenie wpływają na szerokie wykorzystywanie sprzętu przez wędkarzy. 

 

Najważniejsze wady:

Wśród wad wskazanych przez użytkowników znaleźliśmy opinie o tym, że Penn Slammer 260 kołowrotek głośno pracuje, a także, że źle nawija plecionkę. Również pojawiają się treści, że szpula mieści mniej plecionki, niż jest to opisane przez producenta. Bywa też, że trudno jest dopasować rozmiar stopki Slammera do nowszych uchwytów. 

 

Werdykt: 9.6/10

To sprzęt dla tradycjonalistów. O archaicznym wyglądzie, ale o niezawodnej pracy zwłaszcza w trudnych warunkach połowowych. Sprzęt ma wielostopniowy, płynnie pracujący hamulec i jest doskonałym wyborem dla osób, które dużo łowią. Przekładnia została oparta o elementy z fosforobrązu. Cena Penn Slammer 260 jest bardzo przystępna. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przeznaczenie i praca

Kołowrotek model 260 waży w przybliżeniu 340 g i zmieści 220 m żyłki o grubości 0,25 mm. Kołowrotki spinningowe o takich parametrach nadają się do połowu pstrągów i kleni przy użyciu blaszek lub niewielkich woblerów. Niejeden wędkarz przy pomocy tego sprzętu złapał też troć czy szczupaka, jest to wiec dobry podstawowy kołowrotek spinningowy. Wielostopniowy zakres pracy, a także trwałość kołowrotka w każdych warunkach pogodowych, oraz płynnie działający hamulec to cecha całej rodziny kołowrotków Penn Slammer. Sprzęt jest odporny na rozmaite zanieczyszczenia, w tym piach, a także nie ma przeciwskazań pracy w słonej wodzie. Charakterystyką tych kołowrotków jest to, że podczas nawijania żyłki dla wędkarza jest wyczuwalna praca całego mechanizmu. Pozornie toporne kształty kołowrotka i jego prosta konstrukcja sprawiają, że dopiero przy łowieniu pokazuje on swoje funkcjonalne i użytkowe parametry.

Wykonanie

Jak już wspomniano, kołowrotek jest ciężki i masywny i sprawia wrażenie archaicznego przyrządu. Ale jak pokazuje test Penn Slammer 260, metalowa konstrukcja wpływa na wieloletnią trwałość. Obudowa została wykonana z metalu anodyzowanego i pomalowanego dla dobrego zabezpieczenia przed korozją. Również metalowa korbka jest odlana z jednego kawałka. Równie ciężka i masywna jest szpula, także anodyzowana, zaopatrzona w hamulec tarczowy, stanowi ona odrębny element kołowrotka. Mechanizm napędowy natomiast oparto o układ kół zębatych i trzpień ślimakowy. Koła zębate wykonano z fosforobrązu, a przekładnię ślimakową z brązu. Z nowoczesnych rozwiązań dodano tu system nakładania linki w sposób równomierny, co podnosi walory użytkowe i funkcjonalne. Levelline Spool Wrap System pozwala na dalekie rzuty żyłką i plecionką. Została też wzmocniona główna oś kołowrotka. Powstające przy pracy wibracje są redukowane dzięki temu, że rotor ma komputerowo zaprojektowane wyważenie, jego aluminiowe ramiona zostały anodyzowane. Producent zastosował tu zabudowane, wysokiej klasy łożyska wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na słona wodę, ilość łożysk to 5+1.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Liroy

November 19, 2022 at 9:32 am

Jeżeli czyta się opisy przed zakupem młynka jest wszystko ok tylko nikt nie pisze o tym że po gwarancji kołowrotek penn jeżeli wystąpi jakaś usterka praktycznie jest bezużyteczny poprostu nie ma serwisu w Polsce ani dostępności do części zapasowych

Odpowiadać
Zespół PlanujWłuczęgę.com

November 30, 2022 at 7:54 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół PlanujWłóczęgę.com

Odpowiadać