Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Plecak turystyczny nadaje się na dłuższe wycieczki, zwłaszcza w góry. Jest on pojemny i można w nim przenosić wiele przedmiotów przydatnych podczas wyprawy, nawet czekany czy kije trekkingowe. Model jest wykonany z poliestrowej nici o dużej gęstości, jej wytrzymałość i odporność na rozerwanie potwierdził test Deuter Aircontact Lite 50+10.

 

Najważniejsze wady:

Jak zauważyli konsumenci często jeżdżący na dłuższe wycieczki, utrzymanie plecaka w czystości nie jest łatwe. Ręczne pranie tego modelu jest czasochłonną czynnością, a wynika to głównie z dużej ilości kieszeni.

 

Werdykt: 9.7/10

Całkowita pojemność plecaka wynosi 60 l (50 l + 10 l), więc na pewno zmieści się w nim wszystko, co jest według nas niezbędne w podróży. Jak wykazały opinie o Deuter Aircontact Lite 50+10, model nie jest ciężki, pusty waży ok. 1,75 kg. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duża liczba kieszeni

Nawet jeśli zabieramy na wycieczkę dużo różnych przedmiotów, możemy mieć pewność, że wszystkie zmieszczą się w plecaku. Co więcej, możemy je poukładać w taki sposób, aby do wszystkich mieć łatwy dostęp. Model jest często polecany miłośnikom górskich wędrówek, gdyż umożliwia wygodne przenoszenie potrzebnego ekwipunku, takiego jak raki, czekany, karimata czy kijki. Możemy do niego przymocować też bukłak z wodą o pojemności do 3 l, a w zewnętrznej kieszeni zmieści się ciepła kurtka lub kask.

Komfort noszenia

Nawet jeśli wypełnimy plecak po brzegi, noszenie go będzie w pełni komfortowe. Został on wyposażony w pas biodrowy z poduszkami i boczną regulacją, a także pas piersiowy. Dzięki nim możemy zapewnić sobie lepszą stabilizację i wypoziomować środek ciężkości, aby barki i ramiona nie były mocno obciążone. W razie potrzeby możemy nieco zmniejszyć wagę plecaka, wystarczy odpiąć pokrywę z trokami (jeśli nie jest nam potrzebna). Cały system nośny możemy dopasować do swojego wzrostu. S-kształtne pasy nośne są odpowiednio szerokie i nie uciskają mocno ramion, a tylna część plecaka stykająca się z plecami została wykonana z oddychającej pianki. Pokryto ją miękką siateczką Mesh Breathable 3D, co gwarantuje stałą cyrkulację powietrza. Podczas produkcji modelu wykorzystano wiele nowoczesnych technologii, aby zapewnić jak największy komfort noszenia. Mimo to cena Deuter Aircontact Lite 50+10 pozostaje atrakcyjna.

 

Wytrzymałość

Plecak wykonano z mocnej nici poliestrowej, której gęstość wynosi 600 DEN. Pokryto ją dodatkowo specjalną powłoką z poliuretanu. To sprawia, że materiał jest bardziej odporny na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli mocno obciążymy plecak, nie należy się obawiać, że dno czy boki niespodziewanie się rozerwą. To bardzo solidny model. Jest on zapinany na niezawodnie działający zamek błyskawiczny YKK. Nie zacina się, dlatego możemy szybko wyjąć z wybranej kieszeni potrzebny przedmiot. Plecak nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych, więc na długo zachowuje estetyczny wygląd. Materiał się nie gniecie i nie przemaka, dlatego nie trzeba się martwić o swój bagaż podczas wędrowania przy lekkich opadach deszczu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ