Ciekawe rzeczy, które można robić w czasie dłuższej, męczącej podróży

Ostatnio aktualizowane: 09.12.23

 

Podróż zawsze wiąże się z ekscytującymi wrażeniami. Poznawanie nowej kultury, inny klimat, czy po prostu odpoczynek nad zalaną promieniami słonecznymi plażą w jednym z ciepłych krajów. Każdy lubi te aktywności, ale żeby móc się nimi cieszyć, należy dotrzeć w dane miejsce, a to bywa… uciążliwe — zwłaszcza dla kogoś, kto podróżuje raz do roku, albo rzadziej.

Podróżować można autobusem, samochodem, statkiem lub samolotem. Bez względu na wybrany środek transportu, najczęściej i tak zajmie to, co najmniej kilkanaście godzin. Kilkanaście nużących godzin z głową przy oknie. O ile ktoś nie chce lub nie może zasnąć, pojawia się problem z nudą. Na szczęście wszechobecne LTE, 5G, czy WiFi, sprawiają, że podróżowanie w XXI wieku może być o wiele przyjemniejsze, bo można robić całkiem sporo interesujących rzeczy. 

Jedni będą słuchać muzyki inni bawić się smartfonem, jeszcze inne osoby wybiorą Vulkan Vegas bonus bez depozytu i będą bawić się w najlepsze całkowicie za darmo. Możliwości jest wiele, a ich atrakcyjność zależy przede wszystkim od samego znudzonego i jego preferencji. Oto kilka ciekawych pomysłów na spędzenie czasu podczas uciążliwej, nudnej podróży.

 

Słuchanie muzyki i oglądanie filmów

Klasyka. Wsiadamy do środka transportu, wyjmujemy słuchawki, rozkładamy laptopa i włączamy jakiś film lub słuchamy ulubionego artysty. To nadal jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu, chociaż nieco uciążliwy i męczy po kilku godzinach. Największym problemem jest bateria w komputerze, która średnio wystarcza na około 2-3 godziny, czyli na jeden lub dwa filmy. Mimo wszystko, jeśli ktoś odpowiednio się przygotuje i ma pod ręką gniazdko na kabel do ładowania, to może miło spędzić całą podróż.

 

Wyjmij telefon i skorzystaj z jego ogromnych możliwości

Smartfon dostarcza nieskończonej rozrywki dla każdego typu odbiorcy. To właśnie dlatego w kolejkach, poczekalniach i podczas podróży, większość osób patrzy w ekrany swoich telefonów — mają tam kompleksowe usługi z zakresu zabijania czasu, a to szczególnie przydaje się w podróży.

Można robić dosłownie wszystko — od wyżej wymienionych filmów i muzyki, przez przeglądanie serwisów społecznościowych, po odkrywanie innych niesamowitych możliwości. Aktualnym hitem na całym świecie jest TikTok, czyli aplikacja, która wciąga bez reszty i sprawia, że odbiorca nieustannie doskonale się bawi. Przeglądanie krótkich, najczęściej humorystycznych filmów wywołuje niekończącą się chęć „przesunięcia” w celu obejrzenia kolejnych treści. TikTok jest ogromnym problemem dla osób, które mają mało czasu, bo potrafi niesamowicie wciągnąć i sprawić, że ma się go jeszcze mniej. Jednak w podróży to zjawisko jest jak najbardziej wskazane. Jeśli ktoś jest znudzony i jeszcze nie poznał tej aplikacji, to zdecydowanie powinien ją sprawdzić, a cała podróż minie w zatrważającym tempie.

Oczywiście to zaledwie jedna z dziesiątek, jeśli nie setek niezwykle przyjemnych aplikacji, więc zawsze można po prostu przejść do sklepu z aplikacjami, żeby sprawdzić, co aktualnie znajduje się na topie. Samo odkrywanie może być niezwykle satysfakcjonujące.

Czytanie książek

To najstarszy i nadal jeden z najskuteczniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Wystarczy zabrać ze sobą jakąś ciekawą historię i można się w niej zanurzyć na cały czas podróży. W końcu przeczytanie przeciętnej książki to średnio około 10-15 godzin. Jeśli ktoś uważa, że czytanie w autokarze, czy samochodzie jest niewygodne, to warto skorzystać ze smartfona lub czytnika e-booków, które skutecznie eliminują wszystkie nieprzyjemne aspekty związane z czytaniem. 

Ludzie nadal do końca nie zdają sobie sprawy z tego, że książki nie ograniczają się wyłącznie do lektur szkolnych i popularnych „filmowych” hitów. Księgarnie są dosłownie wypełnione niesamowitymi przygodami, które znacząco przebijają to, co można zobaczyć na ekranie. W końcu czytanie oddziałuje na wyobraźnię, która kreuje światy zgodnie z czytanym słowem, a film przedstawia jedną wykreowaną przez reżysera wersję. Wsiąknięcie w świat cyklu fantasy, liczącego sobie blisko 10 000 stron, to niekiedy niesamowita przygoda na wiele miesięcy czytania. Dlatego, jeśli ktoś już się wciągnie, to nużąca, kilkunastogodzinna podróż może zamienić się w niesamowitą, przeżywaną we własnej wyobraźni, przygodę.

 

Zwiedzaj z Google Earth

Świat jest pełen niesamowitych atrakcji. W naszym otoczeniu zawsze znajdzie się coś, co warto pokazać przyjezdnym znajomym lub turystom i tak jest dosłownie wszędzie. Wystarczy uruchomić aplikację Google Earth i sprawdzać atrakcje w miejscach, przez które się aktualnie przejeżdża. Dzięki temu wycieczka rozpocznie się już na etapie podróży i być może nawet będzie o wiele bardziej interesująca niż przechadzanie się po plażach w jakimś ciepłym kraju. Niekiedy tak bardzo patrzymy w odległe zakątki świata, że nie doceniamy tego, co nas otacza, a miejsca pozornie nieinteresujące skrywają niesamowite historie i przepiękne widoki, wyróżniające się nawet na  tle krajobrazów z innych krajów.

Google powszechnie udostępnia swoją mapę i zapewnia nieograniczony wgląd w każdy zakamarek Ziemi, jednocześnie umożliwiając szybkie przełączanie się na wyszukiwarkę Google, w celu sprawdzenia informacji o danym miejscu. Uruchomienie map często wiąże się ze wsiąknięciem na wiele godzin, a przecież właśnie o to chodzi w podróży — żeby poznać jak najwięcej atrakcji, które świat ma nam do zaoferowania. Co więcej, człowiek zawsze dowie się czegoś interesującego, a to często całkowite przeciwieństwo korzystania z popularnych sieci społecznościowych i korzystania z innych aplikacji na telefonie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ