Jak wybrać idealny wózek spacerowy? 2 wskazówki

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

Artykuł sponsorowany

 

Jak to jest, że jeden lekki wózek spacerowy kosztuje 200 złotych, a inny wyglądający niemalże tak samo został wyceniony przez producenta na 2200 złotych? To podstawowa zagwozdka, na którą możesz wpaść przy poszukiwaniu wózka spacerowego. Przecież to kilka tysięcy rozstrzału cenowego nie może wynikać tylko z dużej marży producenta, czy sklepu. W praktyce za tymi różnicami w cenach wózków idą konkretne parametry techniczne zapewniające bezpieczeństwo Twojego dziecka. W tym artykule przybliżmy Ci temat wyboru wózka spacerowego i jednocześnie wyjaśnimy te różnice cenowe. Dzięki temu świadomie wybierzesz najlepszy wózek spacerowy dopasowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy!

 

1. Wybieraj spośród renomowanych firm produkujących wózki spacerowe od wielu lat

Wózki spacerowe na pierwszy rzut nie wyglądają, jakby miały skomplikowaną budowę i wymagały przy produkcji stosowania najnowocześniejszych technologii. Ale pozory mylą. Na wózek spacerowy składa się wiele elementów, które razem mają zapewniać komfort prowadzenia oraz bezpieczeństwo dziecka. To właśnie dlatego warto zainwestować w wózek dziecięcy renomowanego producenta.

Taki zakup to gwarancja tego, że wózek składa się z najwyższej jakości komponentów. Ponadto możesz mieć pewność, że producent zainwestował odpowiednie środki w realizację testów przed rozpoczęciem sprzedaży wózka. To sprawia, że wózek wyprodukowany przez marki, takie jak Cybex, Babby Jogger, Lionelo, Kinderkraft, czy Stokke zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa dziecka i komfortu prowadzenia. Postaw na wózek jednego z wymienionych producentów, a z pewnością nie będziesz żałować tego zakupu.

 

2. Koniecznie zwróć uwagę na koła, w jakie są wyposażone są interesujące Cię wózki dziecięce spacerowe

Wózki spacerowe są najczęściej wyposażane przez producentów w 3 rodzaje kół. Przy wyborze musisz podjąć decyzję – albo koła pompowane, albo koła piankowe, albo koła żelowe. Każdy z wymienionych rodzajów różni się nieco właściwościami użytkowymi. Dlatego warto dokładnie przemyśleć ten wybór.

Kiedy przeglądamy wózki spacerówki, należy pamiętać o poniższych wskazówkach dotyczących kółek.

Najlepiej będzie, jeśli Twoja lekka spacerówka będzie wyposażona w koła spełniające wymogi stawiane przez Twoje okolice spacerowe. Dlatego warto, odpowiedzieć na proste pytanie – po jakich okolicach będziesz spacerować z dzieckiem? Na podstawie tej odpowiedzi z łatwością wybierzesz idealne koła. 

Koła piankowe sprawdzą się tylko w środowisku miejskim, gdzie z reguły masz do dyspozycji płaski chodnik. Wtedy lekkie spacerówki z takimi kołami zapewniają komfort prowadzenia zarówno Tobie, jak i jazdy dziecku. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się, jednak kiedy chciałabyś wybrać się na spacer np. poza miasto, czy do lasu. W takich okolicznościach koła piankowe będą wyjątkowe niewygodne ze względu na słabą amortyzację.

Na nierównych terenach, takich jak leśne ścieżki, świetnym wyborem będą wózki spacerowe wyposażone w koła żelowe, bądź pompowane. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj zapewnia odpowiednią amortyzację na trudnych terenach. Ponadto koła żelowe są praktycznie bezobsługowe. Dlatego coraz częściej taki typ kół pojawia się w ofercie wózków spacerowych różnorakich producentów. W przypadku kół pompowanych należy pamiętać o serwisowaniu i wymianie dętek. To sprawia, że coraz popularniejszą opcją są bezobsługowe koła żelowe.

 

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej spacerówki dla dzieci to najlepszy sposób na zapewnienie komfortu sobie i dziecku. Przy doborze spacerówki należy pamiętać o 2 wskazówkach poznanych w dzisiejszym artykule, a z pewnością wpłyną na zadowolenie z zakupu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ