Jakie benefity czekają branżę turystyczną w przypadku rozszerzenia sieci 5G?

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

Sieć 5G jest odpowiedzią na technologiczne zaawansowanie rodzaju ludzkiego. To przyszłość, która już wkracza w nasze życie i która ma możliwość zmiany go na jeszcze lepsze i bardziej bezpieczne. Wiele branż ma szansę na wykorzystanie siieci we własnych celach. Zupełnie jak branża turystyczna, która może być jednym z jej największych beneficjentów. Od technologicznie zaawansowanych hoteli, poprzez autonomiczne samochody i środki transportu publicznego, aż do przewodników turystycznych po okolicach każdego zakątka świata, gdzie ta sieć tylko dotrze i to całkowicie bez opóźnień.

 

Samochody przyszłości

Autonomiczne pojazdy testowane są już w realnych warunkach. W celu ich wykorzystania konieczna jest błyskawiczna analiza ogromnej ilości danych. Budowa sieci transportowej, autonomicznej i wydajnej wydaje się jednym z najważniejszych wyzwań transportu, ale i turystyki. Połączenie w jedną sieć komunikacyjną poruszających się po drogach pojazdów może zagwarantować nam bezpieczną podróż bez zbędnych opóźnień. Zanim jednak prawo jazdy odejdzie w niepamięć, będzie trzeba przeprowadzić jeszcze wiele testów, wiele prób i popełnić sporo błędów, dopóki wszystko nie będzie działać tak, jak powinno.

 

Lepsza usługa

Nowa technologia 5G pozwoli także na wprowadzenie w życie planu budowy Internetu rzeczy. Skorzystają z niego wszyscy. Także internetowe kasyna, które z pewnością nie zawahają się usprawnić jeszcze własnej usługi, ulepszyć jej i zapewnić rozrywkę najwyższych standardów. Kasyna i bukmacherzy, którzy w czasie rzeczywistym będą mogli wydawać najświeższe informacje z najważniejszych sportowych zdarzeń, a może i przedstawiać je w doskonałej oprawie wizualnej. To z kolei z pewnością będzie sygnał do skorzystania np. z Unibet bonus powitalny i dołączenia do ogromnej społeczności graczy i fanów sportu, którzy już korzystają z tej platformy. Którzy niezależnie od pory dnia i nocy, w wolnej chwili od codziennego zabiegania, korzystając z aplikacji mobilnych, czy logując się za pomocą komputera osobistego, mają dostęp do ogromnej bazy wiedzy sportowej i rozrywki na najwyższym poziomie.

Przewodnik turystyczny

Tymczasem z wykorzystaniem sieci 5G każda z podróży, nawet niezwykle szybkimi pociągami może zostać umilona wsłuchiwaniem się w opowieści przewodnika turystycznego, który w czasie rzeczywistym powie nam o mijanej właśnie okolicy, zabytkach, a może nawet pokaże zmieniające się w czasie miasto, które rozbudowywane było od dawien dawna. Taki turystyczny przewodnik oprowadzi nas także po najpiękniejszych miastach świata, gdy tylko udamy się tam z wycieczką, gdy tylko wybierzemy się na turystyczną eskapadę. Ta opowieść, nieprzerywana, bezprzewodowa i wykonywana w czasie rzeczywistym nie tylko umili nam czas zwiedzania zabytków, ale i nie zatnie się, gdy wokół nas zgromadzą się dziesiątki turystów korzystających z tej samej sieci. Dzięki ogromnej przepustowości łączy 5G nie doznamy już konieczności oczekiwania na swoją kolej z opowieścią, z grą czy każdym innym przejawem rozrywki.

 

Bezpieczeństwo na imprezie masowej

Jej możliwości pozwolą także na znacznie bezpieczniejsze organizowanie imprez masowych, dokonywanie błyskawicznej analizy sytuacji przez służby porządkowe i medyczne wyszukujące na koncertach, stadionach i placach niebezpiecznych zachowań lub osób potrzebujących pomocy medycznej. Śledzenie poczynań widowni, choćby z wykorzystaniem dobrze już znanych dronów, ale i przekazu na żywo, bez opóźnień pomoże tym służbom w zachowaniu bezpieczeństwa na miejscu odbywającego się zgromadzenia. Nie ujdą już na sucho żadne przepychanki między sportowymi kibicami, a nowa technologia pozwoli przyzwoitym kibicom, muzykomanom i wszystkim, którzy mają chęć wzięcia udziału w nadarzającym się wydarzeniu czuć się bezpiecznie. Technologia pozwoli także wyeliminować prowodyrów z miejsc, w których mogliby zagrażać innym.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ