Najlepsze miasta dla zakochanych

Ostatnio aktualizowane: 25.02.24

 

Czy zawsze najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu są podróże? Dla niektórych właśnie ta forma wypoczynku okazuje się idealnym relaksem i możliwością oderwania się od codziennych trosk. Randki w magicznych miejscach sprawiają, że zakochani nie myślą o niczym innym jak o romantycznych chwilach.

 

Każdy zapewne marzy o wolnym, o urlopie i możliwości spakowania walizki, po aby polecieć w swoje upragnione miejsce na świecie. Młode pary, zakochane w sobie wybierają te miejsca, które kojarzą im się z miłością. Samo planowanie wycieczki, może okazać niezłym testem dla świeżo upieczonych małżonków. Wiadomo, że marzą wtedy tylko o sobie, przytulaniu oraz dawaniu sobie całusków. Jednak to, gdzie polecimy to kwestia dogadania się. Nie ma nawet mowy o tym, aby jedna z osób na miejscu siedziała w pokoju hotelowym, bo otoczenie jest nieodpowiednie. Zatem co robimy na początku. Wybieramy destynację. Ciepły kraj, bo chcę leżeć na plaży, czy jednak miejsce z większą ilością możliwości zwiedzania. Może jednak chłodniejszy klimat. No nie. Zakochani wybierają miasta, które zostały okrzyknięte miastami miłości. 

Weźmy chociażby Paryż. Piękna stolica Francji kusi wieloma atrakcjami, ale przede wszystkim szansą na sprawdzeniu na własnej skórze czy miłość unosi się w powietrzu. Ci co byli mówią, że rzeczywiście coś w tym jest. Ileż to zaręczyn już widziała Wieża Eiffla. Wspaniałe hotele, zabytki, przepyszne jedzenie, które można popić wytrawnym winem, sprawiają, że nawet największe marudy coś znajdą dla siebie. 

Zmieniając kraj na Włochy, mamy do wyboru tak wiele pięknych miejsc, że warto wybrać się wycieczkę autem po Półwyspie Apenińskim. Jednak kto nie zna najsłynniejszej pary, jakże tragicznej z jednej strony, a z drugiej tak mocno zakochanej w sobie, że umarli, gdy nie mogli nie mogli być razem? Mowa oczywiście o Romeo i Julii. Kierunek Werona. Wystarczy krótki spacer po centrum miasta, a klimat miłości udzieli się nawet najbardziej skłóconej parze pod słońcem. Zresztą Włochy kuszą taką różnorodnością, wspaniałymi małymi miasteczkami, wyśmienitym jedzeniem, że nie tylko Werona może okazać się dla każdej z par, miejscem naprawdę wyjątkowym. 

Filmowcy też potrafią wprowadzić nas w klimat poszczególnych miast. Można wybierać naprawdę z wielu fajnych miejsc, bo przecież i Grecja i Hiszpania mają urokliwe zakątki. Ciężko tak naprawdę wybrać jeden, który byłby najlepszym dla zakochanej pary. Z tych włoskich wybrał nawet jeden z bardziej znanych reżyserów Woody Allen. Rzym, bo o nim mowa, to historia wielką gębą. Coś co trzeba zobaczyć w swoim życiu chociaż jeden raz. Spacer wąskimi uliczkami oraz ciągle uśmiechnięte twarze mieszkańców tego wspaniałego miasta, to tylko mała cząstka tego, czego możemy tam doświadczyć.

Mimo, że te najsłynniejsze miejsca na świecie są niekiedy wyborem oczywistym, jednak czasami warto zboczyć z torów i wybrać inny kierunek. Jak to mówią, zakochanym wiele nie potrzeba, bo mają siebie. Mimo wszystko, dobrze jest mieć zaplanowany wypad. Spojrzeć na pogodę, sprawdzić co można zobaczyć oraz wybrać okres w roku tak, aby nie było tłumów. Bo co w tym romantycznego jak trzeba przeciskać się do głównych atrakcji lub należy czekać na stolik w restauracji. Może czasami warto odpuścić sobie terminy wakacyjne.  Pewne jest to, że świetny czas dla młodej pary jest zawsze.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ