Ostatnio aktualizowane: 22.03.23

 

Najważniejsze zalety:

Plecak ma bardzo dużą pojemność, a dodatkowo jest wykonany z mocnego materiału. Można go zabierać ze sobą w każdą podróż, gdyż w środku na pewno uda nam się odpowiednio poukładać niezbędne rzeczy. Test Quechua Forclaz 50 dowiódł, że to uniwersalny model odpowiedni dla kobiet i mężczyzn.

 

Najważniejsze wady:

Jeżeli plecak się zabrudzi, plamy należy wywabić ręcznie używając do tego łagodnych detergentów. Nie jest on przystosowany do prania w pralce, co niektórzy konsumenci uznali za niedogodność. Niemniej jednak pozbywanie się zabrudzeń nie powinno zająć dużo czasu.

 

Werdykt: 9.4/10

Produkt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czyli różowej i szaro-niebieskiej. Jego wymiary to: wysokość – 62 cm, szerokość – 32 cm oraz głębokość – 24 cm. Pojemność modelu wynosi 50 l, waży on 1,6 kg. Publikowane na temat plecaka Quechua Forclaz 50 opinie są w większości pozytywne.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duża pojemność

Nie jest to najlżejszy plecak, ale nie przeszkadza to miłośnikom podróżowania. Ich zdaniem model bardzo dobrze sprawdza się w czasie dłuższych wycieczek, gdyż można do niego spakować wszystko, co uznamy za potrzebne podczas wyjazdu. Wewnątrz plecaka z pewnością zmieszczą się ubrania na zmianę, niezbędne kosmetyki, ciepłe okrycie wierzchnie, butelki z wodą, jedzenie, a nawet śpiwór. Ważne jest to, że rzeczy możemy odpowiednio poukładać. Plecak ma jedną dużą kieszeń wewnętrzną i trzy kieszenie zewnętrzne.

Dobre dopasowanie do ciała

Wielogodzinne wędrowanie z plecakiem nie powinno wywołać dyskomfortu, gdyż można go odpowiednio dopasować do ciała. Szelki mają regulowaną długość, to samo dotyczy pasa biodrowego. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort noszenia bagażu należy założyć plecak i zapiąć pas biodrowy. Element ten powinien znajdować się na wysokości miednicy, a szelki mają zakrywać przód barków. Dopasowanie plecaka nie jest trudne, dlatego każdy z nas sobie z tym poradzi.

 

Odporność na rozerwanie i ścieranie

Model jest w 100% zrobiony z poliestru, dotyczy to także podszewki. Materiał jest wytrzymały, nie rozciąga się i nie gniecie, a poza tym nie blaknie na skutek dłuższej ekspozycji na działanie promieni UV. Nie ma ryzyka, że plecak niespodziewanie się rozerwie, a tkanina zacznie się przecierać. Jest on solidny i możemy bez wahania zabrać go ze sobą w każdą podróż.

 

Nie tylko na biwak

Do plecaka możemy spakować rzeczy na jednodniową wycieczkę za miasto, a także dłuższy biwak w lesie czy górach. To bardzo praktyczny model przydatny w wielu różnych sytuacjach. Jak przyznają kupujący, cena Quechua Forclaz 50 nie jest zbyt wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę solidność oraz dużą pojemność modelu. Plecak zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na ramiona, dlatego nawet po kilku godzinach wędrówki nie powinniśmy odczuwać nieprzyjemnego bólu pleców i barków. Wpływ na to mają także odpowiednio szerokie, piankowe szelki oraz specjalne paski odciążające (można je swobodnie regulować dopasowując do indywidualnych potrzeb). To bardzo dobry plecak turystyczny ze sklepu Decathlon, który został zaprojektowany przez specjalistów. Ponieważ do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne możemy wybrać model, który bardziej odpowiada naszym preferencjom.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ