Kajak – sport, który łączy wypoczynek z aktywnością 

Ostatnio aktualizowane: 09.12.23

 

Niezależnie od tego czy kibicujemy zawodnikom piłki nożnej, koszykówki lub siatkówki. Warto wiedzieć, kiedy możemy spodziewać najważniejszego dla nas wydarzenia. Będąc graczem Fortuna i aktywnie uczestnicząc w prezentowanych tam wydarzeniach, żadne z nich nie umknie uwadze. Dodatkowo do dyspozycji mamy  Fortuna kod promocyjny, który podniesie walory rozrywki kibicowania i obstawiania wyników. To dobra metoda na spędzenie czasu w interesujący i ekscytujący sposób.

Kiedy zbliża się weekend, często przychodzą myśli co można zrobić z wolnym czasem. Tym bardziej kiedy pogoda dopisuje. Wiele pomysłów zazwyczaj kończy się na kontakcie z przyrodą. I to się chwali. Jest tyle pięknych miejsc w Polsce, że szkoda nie skorzystać z tego co nam oferuje nasz kraj. Coraz bardziej popularną formą aktywności stały się spływy kajakowe. W końcu wiele nie potrzeba, bo tak naprawdę wszystko mamy zapewnione przez firmę, która jest odpowiedzialna za organizację spływów. Kolejnym powodem, że warto się wybrać na taką wyprawę są małe koszty takiej rozrywki, a w zamian otrzymujemy czas spędzony na świeżym powietrzu oraz piękne widoki. Gdzie zatem warto wybrać się na taką wycieczkę. Na szczęście wybór jest całkiem spory.

Czarna Hańcza na Suwalszczyźnie jest uznawana za jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce. Trasa mierzy 98 kilometrów i rozpoczyna się na jeziorze Wigry. Cała trasa prowadzi nas przez Puszczę Augustowską, co jest z góry skazane na niezapomniane widoki. Zależy od tempa poruszania się, ale średnio potrzeba około 4 – 5 dni na pokonanie całości trasy. Nawet osoby z małym doświadczeniem mogą się tam wybrać. Niekiedy będą musiałby wejść do wody, aby ominąć przeszkody w postaci powalonych drzew. 

Długa trasa, bo mierząca 185 kilometrów leży na Pojezierzu Zachodniopomorskim. Najczęściej wybieranym odcinkiem jest górny lub dolny bieg Drawy. Spokojny nurt, wspaniałe widoki oraz różnorodność przyrody to naprawdę coś czego długo nie zapomnimy. 

Na wschodzie Polski, w okolicach Lublina ciągnie się 300 kilometrowa rzeka Wieprz. Roztocze jest często wybieranym miejscem na kajaki, ale trasy są mocno skracane. Tutaj również zmienność krajobrazowa zachwyci osoby z nawet największymi wymaganiami. Znajdziemy tam zarówno łąki, stawy czy wysepki. 

Mazury to kolebka polskiego żeglarstwa i tam żyje się na wodzie. Ale nie tylko żaglówką możemy popływać w tych okolicach. Uznawaną za najpiękniejszą trasę na Mazurach możemy przemierzać przez Puszczę Piską oraz objęte ochroną tereny Mazurskiego Parku Narodowego. 100 kilometrów krajobrazu, do którego na pewno wrócimy.

Bory Tucholskie przecina rzeka Brda. Możemy się spodziewać wiele wrażeń, ze względu na sporą różnorodność w trakcie pokonywania trasy. Spływ należy do tych trudnych, ponieważ często zmienia się nurt rzeki. Niekiedy jest bardzo szybki, a czasami łagodny. Ktoś kto lubi wyzwania, musi spróbować, aby zmierzyć się z siłami natury.

Wracając na Roztocze, możemy wybrać jedną z piękniejszych rzek w Polsce, czyli Tanew. 113 kilometrów urokliwej i spokojnej trasy. Możemy tutaj spotkać sporo małych wodospadów oraz niezwykle zielonych krajobrazów.

Rzeka Nidy, z której to możemy podziwiać Góry Świętokrzyskie to łagodna trasa dla osób początkujących. Można ją pokonać nawet w dwa dni, bo do pokonania mamy około 42 kilometrów. Jeżeli lubimy wskoczyć do wody, to w lecie Nida będzie idealna, bo jest jedną z najcieplejszych. W lecie potrafi mieć nawet 27 stopni.

Poza tym jeszcze często polecany jest spływ Dunajcem, ale tutaj raczej nie obejdzie się bez doświadczonego instruktora. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ